Spojené státy americké

jejich hodne,ale zajimalo by mne,ktery stat je v Americe nejstarsi,ktery nejmladsi.A je pravdou ze,na jejich vlajce-co hvezdicka,to stat?Dekuji

Nejlepší odpověď
Ella

ano, na vlajce Spojených států je padesát hvězdiček, které zastupují 50 států, stejně tak 13 pruhů reprezentuje 13 zakládajících kolonií.
Nejstarším státem unie, tzv. 1., je Delaware, na východním pobřeží (sousedí se státy New Jersey, Maryland a Pensylvanie), nejmladším státem unie je, tj. 50., je Hawaii.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_spolkov%C3%BDch_­st%C3%A1t%C5%AF_U­SA_podle_vstu­pu_do_unie