Theres-blue

Spojenci – malé nebo velké s?

Píšu seminární práci o druhé světové válce a chci se zeptat, zda se spojenci píší s malým nebo velkým s. Jako spojence označuji ono seskupení VB, Fr, Ruska, Ameriky atd.. Nejsem si jistá, jak to mám správně napsat. Děkuji za každou odpověď. :)

Nejlepší odpověď
annas

Pavopis Spojenci = Spojenci = 1. seskupení Anglie, Francie, Ruska a pak i Itálie v 1. sv. válce. 2. protifašistická koalice

Ověření v odkazu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=Spojenci&Hle­dej=Hledej
Doplňuji:
Zkuste uvažovat i v souladu s vysvětlením v PČP, zda jsou do kontextu vhodnější Spojenci nebo spojenci.

Další odpovědi
setapouch

Pokud to bereš jako termín (což oficiálně je, srovnej Osa), pak Spojenci. Pokud to bereš jako momentální spolupráci (např. ve větě USA a SSSR poprvé a naposledy vystupovali jako spojenci), pak spojenci.