Retko

Splynutí / Sloučeni, je mezi tim rozdil?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Splynout = 1. spojit se v jeden celek; sloučit se (zvratná podoba slovesa) – postavy v šeru splynuly = postavy se v šeru sloučily.

2. viset volně dolů – Vlasy jí splynuly dolů.

  1. Sloučit = 1. spojit (co, koho) dohromady v celek – sloučit pozemky, obce.

2. chemickou reakcí připravit složitější látku z látek jednodušších – sloučit síru se železem.

  1. Sloučit se = spojit se, splynout.

Je třeba si uvědomit rozdíly mezi slovesy sloučit a sloučit se.
Podle SSČ.

Další odpovědi
panenka

není v to žádný rozdil.splynutí znamená sloučit něco nebo někoho dohromady.sloučení znamená například sloučit více druhů dokumentů do jednoho nebo také sloučit ýce úvěrů do jednoho

magicm18

Myslim si ze vyznamem je to stejne.Kdyz neco splyne tak se to i slouci a naopak.