Džuls

Splnomocnenie

Prosím vás, nevie niekto, či musí byť notárom overené aj splnomocnenie??? Ďakujem
Doplňuji:
Ďakujem Fidel. Ide o to, že mi to potrebujeme kvôli babke, keďže musíme ísť za exekútorom. Z tvojej odpovede som usúdila, že stačí, ak budeme mať to klasické, s jej podpisom. Ešte raz, ďakujem.

Nejlepší odpověď
hanny 2

V některých případech ANO.Podle toho,kdo to vyžaduje.

Další odpovědi
Fidel

NE! Obecně ne. Notářem ověřená plná moc/podpisy na listině je ze zákona třeba jen ve dvou mně známých případech – 1. zápis do katastru nemovitostí a za 2. v návrhu na zahájení insolvenčního řízení. Toť vše.

Objevují se však čas od času někteří „buzíci“, kteří chtějí notářem ověřenou plnou moc (např. pošta), na to však nemají v zákoně oporu (jde o státní podnik).