NikolkaCZE

Splátky-zamítnutíí

Dobrý den, chci si koupit mobil na splátky ale když přijdu do prodejny vypíšeme to tak to zamítnou nevím už proč a co pro to udělat, nedávno mi skončila zkušební doba a mam práci mam na dobu neurčitou. a to jim stále nestačí … příjem mám dobrý..už nevím co udělat aby mi to schválily…porad­te prosím

Nejlepší odpověď
ratava

Většina (možná i všechny) firem si zákazníky, kteří žádají o nákup na splátky, prověřuje v SOLUSu… To je takový seznam „neplatičů“ a člověk se tam prý dostane i v případě, kdy nějaké ty složenky neplatí včas… Jste-li na takové listině, nedají vám většinou na splátky ani kartáček. S tím neuděláte skoro nic, můžete jen za nějaký poplatek požádat o smazání vašich údajů na tom seznamu… Údaje se tam, myslím, jinak vymazávají za 2–3 roky…
Potom je druhá možnost, že jste u tel.společnosti vedená jako zákazník se špatnou platební morálkou, v tom případě vám přístroj na splátky taky asi jen tak nedají…
Nebo nesplňujete jiná kritéria- věk, délku zaměstnanosti a pod. To si každá firma určuje sama…
Zápis v SOLUSu většinou na prodejně říkají, ale nebývá to pravidlem…
Zkuste to znovu a případně se na důvod zeptejte… Za to vám hlavu neutrhnou… Třeba zjistíte, že je to něco, co se dá nějak vyřešit (třeba, že zaplatíte větší část předem…)

Další odpovědi
anonym

Doplním ještě ratavu – standardně aplikují v podobných případech i CERD (centrální registr dlužníků) a mezifiremní sdílení informací o bonitě a solventnosti zákazníků.
Banky a splátkové firmy v posledních 3 letech vyhodnocují jako dluhové indicie i kontokorenty, úvěrové platební karty a další kreditní produkty.
Ve tvém případě (zmiňovalas teprve zkušební lhůtu), může hrát roli i případná předchozí nezaměstnanost, fluktuace a další příznaky, o jejichž konečném zohlednění rozhoduje příslušný risk manager, jenž si v době krize preventivně hlídá rizika potenciálních platebních neschopností.
Rovnou jsi měla reagovat na zkušenou radu od ocko (ve tvé předchozí otázce před 3 dny, viz odkaz ve zdroji) a přímo se zeptat na důvody, eventuálně na postup pro splnění požadovaných podmínek.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/splatky-zkusebni-doba