Axe

Jak se reklamuje zboží na splátky?

Když si člověk vezme nějaké zboží na splátky, bude splácet 2 roky a třeba za 1 rok se mu dané zboží pokazí (vada, která jde reklamovat), normálně se to reklamuje a splácí se dál, že?

Nejlepší odpověď
setapouch

Ano. Splátková společnost za tebe uhradí kupní cenu a ty dlužíš peníze jí. Nezajímá ji, jestli zboží funguje.
A dál, kupní smlouva je mezi prodávajícím a tebou. Prodávající dostane zaplaceno od splátkové společnosti, ty vybrané zboží, takže obě strany si vzájemně předají plnění ze smlouvy a dál pokračuje úplně normální vztah mezi prodávajícím a spotřebitelem.
Takže splátky, ba dokonce ani prodlení se splátkami nebo naopak předčasné splacení, nemá na reklamaci žádný vliv.

Další odpovědi
marvin777

Splácení nemá vliv na reklamaci. To jsou dva odlišné nároky.

mosoj

Půjčku si neber a máš pokoj.