evik75

Splácení bytu po rozvodu manželství

Syn se snachou mají byt koupený před manželstvím každý 1/2. Hypotéku si však vzal on a cca 5 let splácí.Hrozí,že se rozvedou, zajímalo by mě, pokud se nedohodnou jinak,jak to dopadne s bytem.Zůstane vše při starém,ona tam bude bydlet a on platit hypotéku ? Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Pokud jste neopomenula uvést nějakou závažnou informaci v otázce, tak z ní vyplývá, že Váš syn a Vaše snacha si koupili před uzavřením manželství napůl byt. Snacha uhradila jednu polovinu zřejmě ze svých prostředků a syn si na zakoupení své poloviny bytu vzal hypotéku.
Z toho vyplývá, že syn musí hypotéku splatit bez ohledu na to, jak se s manželkou domluví na dalším vlastnictví bytu.
Je jenom na manželích jak se dohodnou ve věci ponechání si bytu. Pravděpodobněji si jej ponechá ten z nich, který nemá možnost řešit bytovou otázku jiným způsobem.
Pokud syn byt nebude potřebovat, bylo by pro něj vhodnější od manželky za svou polovinu bytu dostat peníze a tyto použít na uhrazení zbytku hypotéky.
Lépe by bylo vyřešit tento problém ještě před rozvodem manželství, protože vlekoucí se problémy s nevyřešeným SJM potom mohou zatěžovat oba bývalé manžele ještě dlouhou dobu po rozvodu.
Pokud jste neuvedla některé informace, které jsou k posouzení tohoto případu dále potřebné, zkuste mi napsat přes vnitřní poštu a Váš problém dořešíme tímto způsobem.