Pavel1212

Špinavá konvice

Mám doma a na chatě konvici. Obě jsou vevnitř takové špinavé – ani nevím jak to říct. Spíše zakalené bych řekl. Nevíte jak to odstranit?

Nejlepší odpověď
dudu

K vyčištění konvice /a to prosím pravidelnému a ne třeba jednou za pětiletku/ používáme buď ocet, nebo v razatnějším případě kyselinu citronovou.
Pokud se tedy jedná o vodní kámen,.. nalejte do konvice vodu s otcem, nechte zavřít a pak asi půl hodiny odstát. Poté důkladně opláchnout.

Další odpovědi
Vero

Je tam vodní kámen. Vyvařit octem. A pak ještě několikrát vodou, aby sme za odstranili ten ocet. Vyzkoušeno. :)

Spiritus

a to je konvice na zelevani nebo vareni?