Když v noci klíšťata spí, tak je nezajímá, že jde někdo kolem nich?

Nebo jakmile uslyší šramot, tak začínají vyhlížet kořist a číhají? Jinak na to dlabou, aby se vyspali?

Předpokládám, že když je klíště napité, tak chrápe vesele dál.
Jakmile má hlad, tak si brousí svoje zbraně celou noc, ale někdy z toho neklidu má pak ráno pytle pod očíma.

Odpovědi
Cenobita

Klíšťata toho naspí asi tolik jako pavouk, jsou stále připravená se přisát, tedy vnímají teplo, vibrace a také určitě mají nějako formu čichu, takže spí/nespí a jsou vlastně stále připravená k akci.