RQLM

Špek v mrazáku

Zdravím. Mám tady luxusní kus špeku, cca kilo, a nevím, jak ho uskladnit. Když jsem měl posledně špek v lednici dlouho, tak chytil plíseň. Bydlím v bytě hned pod střechou a přes léto je tu vcelku teplo, takže pověsit to do nějaké komory taky nelze. Nezkazí se to nějak v mrazáku? neztratí to svojí dokonalou chuť, nebo nechytne to do sebe nějaký pach?
Prosím nějaký nápad… Děkuji!

Nejlepší odpověď
baghira

Je to OK, samozřejmě vzduchotěsně zabalit (dóza, mikroten) a možná bych doporučil ho předem nakrájet na nějaké rozumné porce, aby se dal postupně odebírat, přece jenom pižlat na kost zmrzlou šrůtku není nic moc.

Další odpovědi
dědapetr

Nezkazí mám v mražáku špek i uzený.Vždy ho vydělám nechám rozpustit a potom konzumuji,chuť je stejná.

hanulka11

také jsem koupila pěkný špek a mám ho v mrazáku, protože bychom ho hned nespotřebovali

GM

Špek z mrazáku je výborný, zamrazuju vždy po uzení cca 15 kg špeku i uzeného masa. Balím do mikr. sáčků a zavazuji.

zdeny

Do mrazáku bez problému. Pak ho nech pomalu rozmrazit v lednici.