speciální název pro culík

Existuje nějaký speciální název pro culík který se dělá tak: Učešu si normální obyčejný culík, nad gumičkou si udělám otvor kterým culík protáhnu. :D Nevím jak to mám na internetu hledat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

je to provlékaný culík
http://www.videomaniak.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

nevím jak v češtině, ale v angličtině se to nazývá jednoduše loop/looped ponytail...

Zlatý

Kdysi dávno byla populární(teda jen chvíli) taková pomůcka pro výrobu tohoto účesu.Jednalo se o jakési očko s delším úchytem.Na obrázku je hezky vidět
http://postovnezdarma.cz/…

ale dá se to vyrobit i doma z bužírky,výhodou této pomůcky je to,že vlasy v culíku pak nejsou tak vytahané jako když se culík provleče jen rukou.

Zlatý

škoda jen, že nejdou nominace chjo :(

Doplňuji:
iceT,
takovou sadu v menším jsem měla doma modrou :))

Tvůj dotaz mne zaskočil, protože Wiki na něj odpovídá tak, že s tím nejsem spokojená. Rozhodně jsem jako ohon chápala vždy účes, kde byl ohon vyčesaný nahoru, jeho obdoba uvedená konkrétně na Wiki byla od nepaměti v mém okolí pojmenována "culík", maximálně to mohly být dva culíky. Mám bývalou spolužačku kadeřnici a ta tomu vždy říkala stejně - vyčesáno nahoru "ohon". Učesáno dolů "culík", při rozdělení do dvou částí "culíky".
Viz Wiki:
Culík neboli ohon je jeden ze způsobů úpravy dlouhých vlasů. Vznikne tak, že se jednou rukou uchopí vlasy z přední části hlavy a druhou rukou se vzadu sepnou gumičkou. V angličtině se tento účes nazývá Ponytail, v němčině Pferdeschwanz, protože připomíná podobným způsobem upravované ohony u koní.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

hanulko,
ten návod je bezva hned jsem si
ho poslala do mejlíku a zkusím :))

Zlatý

quentos

ocko: ... další důvod Wikipedii nevšřit. Žádná "teta wiki" - jedná se o naprosto nespolehlivý zdroj."

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.