Avatar uživatele
helpmelidi

speciální název pro culík

Existuje nějaký speciální název pro culík který se dělá tak: Učešu si normální obyčejný culík, nad gumičkou si udělám otvor kterým culík protáhnu. :D Nevím jak to mám na internetu hledat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

je to provlékaný culík
http://www.vi­deomaniak.cz/pro­vlekany-culik-video_2fbdcf55b­.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

nevím jak v češtině, ale v angličtině se to nazývá jednoduše loop/looped ponytail…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Kdysi dávno byla populární(teda jen chvíli) taková pomůcka pro výrobu tohoto účesu.Jednalo se o jakési očko s delším úchytem.Na obrázku je hezky vidět
http://postov­nezdarma.cz/sa­da-kadernickych-pomucek-pro-ruzne-typy-ucesu

ale dá se to vyrobit i doma z bužírky,výhodou této pomůcky je to,že vlasy v culíku pak nejsou tak vytahané jako když se culík provleče jen rukou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

škoda jen, že nejdou nominace chjo :(

Doplňuji:
iceT,
takovou sadu v menším jsem měla doma modrou :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tvůj dotaz mne zaskočil, protože Wiki na něj odpovídá tak, že s tím nejsem spokojená. Rozhodně jsem jako ohon chápala vždy účes, kde byl ohon vyčesaný nahoru, jeho obdoba uvedená konkrétně na Wiki byla od nepaměti v mém okolí pojmenována „culík“, maximálně to mohly být dva culíky. Mám bývalou spolužačku kadeřnici a ta tomu vždy říkala stejně – vyčesáno nahoru „ohon“. Učesáno dolů „culík“, při rozdělení do dvou částí „culíky“.
Viz Wiki:
Culík neboli ohon je jeden ze způsobů úpravy dlouhých vlasů. Vznikne tak, že se jednou rukou uchopí vlasy z přední části hlavy a druhou rukou se vzadu sepnou gumičkou. V angličtině se tento účes nazývá Ponytail, v němčině Pferdeschwanz, protože připomíná podobným způsobem upravované ohony u koní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

hanulko,
ten návod je bezva hned jsem si
ho poslala do mejlíku a zkusím :))

před 4027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

ocko: … další důvod Wikipedii nevšřit. Žádná „teta wiki“ – jedná se o naprosto nespolehlivý zdroj."

před 4028 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl