helpmelidi

speciální název pro culík

Existuje nějaký speciální název pro culík který se dělá tak: Učešu si normální obyčejný culík, nad gumičkou si udělám otvor kterým culík protáhnu. :D Nevím jak to mám na internetu hledat.

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to provlékaný culík
http://www.vi­deomaniak.cz/pro­vlekany-culik-video_2fbdcf55b­.html

Další odpovědi
Ella

nevím jak v češtině, ale v angličtině se to nazývá jednoduše loop/looped ponytail…

iceT

Kdysi dávno byla populární(teda jen chvíli) taková pomůcka pro výrobu tohoto účesu.Jednalo se o jakési očko s delším úchytem.Na obrázku je hezky vidět
http://postov­nezdarma.cz/sa­da-kadernickych-pomucek-pro-ruzne-typy-ucesu

ale dá se to vyrobit i doma z bužírky,výhodou této pomůcky je to,že vlasy v culíku pak nejsou tak vytahané jako když se culík provleče jen rukou.

briketka10

škoda jen, že nejdou nominace chjo :(

Doplňuji:
iceT,
takovou sadu v menším jsem měla doma modrou :))

anonym

Tvůj dotaz mne zaskočil, protože Wiki na něj odpovídá tak, že s tím nejsem spokojená. Rozhodně jsem jako ohon chápala vždy účes, kde byl ohon vyčesaný nahoru, jeho obdoba uvedená konkrétně na Wiki byla od nepaměti v mém okolí pojmenována „culík“, maximálně to mohly být dva culíky. Mám bývalou spolužačku kadeřnici a ta tomu vždy říkala stejně – vyčesáno nahoru „ohon“. Učesáno dolů „culík“, při rozdělení do dvou částí „culíky“.
Viz Wiki:
Culík neboli ohon je jeden ze způsobů úpravy dlouhých vlasů. Vznikne tak, že se jednou rukou uchopí vlasy z přední části hlavy a druhou rukou se vzadu sepnou gumičkou. V angličtině se tento účes nazývá Ponytail, v němčině Pferdeschwanz, protože připomíná podobným způsobem upravované ohony u koní.

briketka10

hanulko,
ten návod je bezva hned jsem si
ho poslala do mejlíku a zkusím :))

quentos

ocko: … další důvod Wikipedii nevšřit. Žádná „teta wiki“ – jedná se o naprosto nespolehlivý zdroj."