eviktet

Špatný pocit z jedení „nezdravého“ jídla. Měli jste někdy podobný pocit?

Poslední měsíce pořád poslouchám ze všech stran, jak jsou jídla nezdravá- všechna smažená, všechna, co mají bílou mouku, cukr, grilovaná. Jenže potom, když už si dám jakoukoliv takovou potravinu, skoro trpím, když to jím… Začíná mě to celkem omezovat, protože se brzy asi nenajim 😁 navíc si uvědomuju, že stres, který mám při takovémhle jídle je mnohem horší než všechen přepalovaný tuk. Heslo všeho s mírou mě taky nijak neuklidnuje, protože s mírou se to nedá jíst, je toho všude požehnaně. Měli jste někdy podobný pocit? Nenapadá vás, jak s tím neustálým blbým pocitem skončit?
P.S. Omlouvám se za takovou slohovku 🙂
Doplňuji:
HUXA: Tuším, že se bavíme o té známé a nebezpečné H2O 😁 hotový sajrajt… 😁

Nejlepší odpověď
anonym

Neposlouchej nikoho, kdo ti chce znechutit dobré jídlo – a pokud jsi zdravá, jez – přiměřeně, na cokoli budeš mít chuť.
A jak skončit s blbým pocitem? – dobře se najíst…
😉

Další odpovědi
quentos

Pokud to není furt, není si co vyčítat.
Jeden léčitel říkal: „Když hřešit, tak s chutí.“ Špatným pocitem akorát na sebe ty negativní dopady přivoláte.

klumprt

Máme kousek od práce řeznictví. A tam mají někdy k dostání ještě teplý čerstvý uzený bůček. Občas si tam zaskočím pro kousek ke svačině. Moje pocity, když ho jím, jsou naprosto skvostné 🙂

da ny

Z jezení „nezdravého“ jídla nemám špatný pocit, ani výčitky. Uzeninami se necpu 3× denně, řízky nesmažím 3× týdně 🙂.
Do fast foodu jdu jen výjimečně ;)
Když člověk ví jak na to (má „dostatečné“ informace), nic nepřehání a jídelníček není jednostranný, ale pestrý – nevidím žádný problém. Zvlášť pokud je člověk zdravý.

Špatný pocit mám jen z toho, jak nás mnozí výrobci potravin a obchodníci šidí.
Že jsme se stali „popelnicí“ EU. Zelenina a ovoce již u nás nejsou tím, čím by měly být..... To mne někdy opravdu mnemrzí.

Člověk se přece může velmi dobře a chutně najíst i tzv. zdravě :)!

Vše co jím, jím s chutí a co mi chutná, to s obrovskou chutí. Nic nevyrovná ten slastný pocit během konzumace jídla a po ní ;-D
Je úplně jedno, jestli jsou to škvarky, bůček, karbanátek, zeleninový salát, kuskus či tofu, bábovka, štrůdl nebo jablko, paprika, mrkev.....

mosoj

Já rozlišuji jídlo na dobré a nechutné. To druhé samozřejmě nejím, pokud neuvíznu někde v pustině. Tam je dobré každé jídlo.

Drap

Ne nikdy jsem takový pocit neměl. Snažím se jíst všechno. Nejraději vše co vyrostlo nebose odchovalo někde v okolí. Naši předci to také tak dělali a nemělo problémy s kvalitu jídla.

hanny 2

Reakce na doplnění otázky -
Moje kamarádka pracuje na Magistrátu – odbor zdravotnictví.
Hygieničky,které přijdou na pracovní poradu,si k pití nikdy nedají kupovanou vodu,ale tu,kterou si natočí z kohoutku!
To jen pro informaci!

Agneta

Takže čím víc víš, tím víc trpíš. No tak se o to nestarej, a pak budeš holt mít strašně moc cholesterolu, vysoký tlak, infarkty, první op. bude žlučník, druhá štítná žláza, pak budeš muset brát doživotně hormony a léky na srdce, 3× týdně na dialýzu…můžeš jíst co chceš – v nemocnici ti za to žádnou pokutu nedají :DDD

Proč né místo : bílé mouky – celozrnnou
bílého cukru – nerafinovaný
černého, přepáleného tuku-olivový olej v salátu

Ten pocit moc dobře znám, ale taky vím v jakém světě žijeme, a že se to neustále musí řešit. V dnešní době musíš mít pochybnosti všude a při všem – nemůžeš jentak přijít k doktorovi a říct vyléčte mně – to by asi dopadlo, nebo v bance, pojišťovně nebo obchodu s telefony. Příjde na to jak jsi naivní…:DDD

huxa

Jak se ho zbavit? Nečíst si debilní články v debilních časopisech či na internetu. Třeba dobře usmažená jídla nejsou téměř problémem, pokud nemáš přepálený tuk (v kontrolovaných friťákách jako mají třeba mcdonald, burger king, apod. nehrozí).
To mi připomíná jeden výpis nebezpečnosti látky, snad si někdo na zbytek věcí vzpomene, pamatuji si pouze dvě-

  1. obsahuje ji většina kyselin
  2. při předávkování hrozí smrt
  3. čirá, bez zápachu, nelze ji nijak rozpoznat-prostě tajný zabiják

Jestli na tuto látku dojdeš, máš bludišťáka 🙂

anonym

Tělo ti samo řekne, co máš jíst, prostě na co máš chut, to tělo potřebuje.Nejlepší na všechno je ale hladovka.Pokud praktikuješ duchovno, nejez maso, to je strašně rušivé.

bolak

Podívej se, já jsem jedl celej život zdravě a jak jsem dopad…

Skončil jsem tady na Odpovědích, to myslím mluví samo za sebe…