Ajulka93

.............­.............­....

Dobrý večer, chci se zeptat…nastupuji tedka do zaměstnání…mám také živnost (přítel chce podnikat), chci se zeptat jestli budu odvádět sp,zp ze mzdy a zároven i z živnosti každý měsíc?…nebo z té živnosti se to odvádí jednou za rok prostř. danového přiznání nebo jak?

Odpovědi
Michal Kole

Ten přítel mě do toho nezapadá. Nelze podnikat za někoho jiného.

Záleží zda je podnikání hlavní nebo vedlejší činnost.

Taky záleží na pracovní smlouvě zda podnikání dovoluje.

To je spíš dotaz na právníka.

Vseznalek88

Pokud jste doposud pracovala pouze jako OSVČ a nyní nastupujete do zaměstnání, tak bohužel budete muset i nadále platit zálohy na SP a ZP jako doposud + budete platit zálohy ze zaměstnaneckého platu (zaměstnavatel bude odvádět z vaší mzdy).
Po podání přehledů za rok 2012 budou zálohy sečteny a přeplatek vám bude vrácen. Pro následující rok pak již nebude nutné zálohy jako OSVČ platit (pokud nebudete mít nějaké větší příjmy)

Ajulka93

co Vám na tom nezapadá??? přítel si bude dělat činnost, ale papírově je to na mě…nevidím v tom nic nejasného…