Avatar uživatele
Lorgins

Spálila jsem si zadek žehličkou na vlasy…

V pondělí jsem si žehlila vlasy, na chvíli jsem si položila žehličku na koberec a omylem jsem si na ní sedla-(byla rozžhavená, okolo 200°C). Koupila jsem si různé masti, kterými jsem to patlala, pořád to hodně bolí, nic pořádně nepomáhá. Co mám dělat, aby jizva na zadní části zmizela? Je dosti velká a nechci mít na tohle období památku, přeci jen je to zadek, vadí mi to. Nechci ho mít jizvou zoškliven do konce svých dnů. „Vyprchají“ kdyžtak jizvy po nějakém čase? Připadám si jak označkované zvíře… Moje chyba vím, příště si dám už určitě pozor, nesuďte mne,prosím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Yggdrasil. před 3650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nesoudím – řehtám se…
Krásná veselá historka…
😉
Maž si to – podle stavu (nevidím, takže neposoudím) – panthenolem a nebo něčím mastným (klidně sádlem), ať kůže nevyschne a moc si – prozatím, zadek nenamáčej, voda spáleninám nesvědčí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Já myslel že jsi se chtěla žehlit ve předu a spletla jsi se.
S jizvou již nic nenaděláš. Nicméně během hojení ránu pořádně promašťuj nějakou mastnou jemnou kosmetickou vazelínou.

Pro příště ( přeji ti aby již žádné nebylo) nejlepší na spáleninu okamžitě po spálení je čistý líh !!!!. Kde ho ale rychle doma vzít že ( pomůže i silná vodka, či slivovice). Neudělá se puchýř, rána po hojení je méně zřetelná a hlavně lihové obklady ztišují bolest !! Stejně jako studená voda. Voda ovšem nezabrání tomu puchýři.
všechny tyto zkušenosti čerpám z práce v drsném chemickém provozu.

Doplňuji:
Doporučuji zde si přečíst jak je to s tou vodou.
Je zcela zbytečné trpět bolestí. Některé praktiky z dob krále klacka není opodstatněné praktikovat.

http://ona.id­nes.cz/jak-lecit-popaleniny-0r2-/zdravi.aspx?c=A080325­_101738_zdravi_bad

Stejné je to i s tím zánětem středního ucha.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petra15

Doporucuji okamzite osetrovat Combudoronem — pokud se té jizvy týká (a nejen jí)…a za cas ta jizva úplne zmizí…Druhá moznost je nechat 5 az 8 min. pusobit smrkovou pryskyrici(cer­stvou) – a pak ji odstranit (nebot ty silice a trísloviny mají jinak „silný úcinek“) – a nebude zádná jizva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Žaluj výrobce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Týden bude palčivý problém a pak se to začne hojit. Zajít do lékárny a koupit mast na spáleniny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

:DDDDDDDDDDDD

čo všetko ľudia nedokážu.

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Jak sis sedla do žehličky, to jako mezi ty kleště? To ses tam vlezla? Vždyť z boku a z vrchu je to poplatované a nespálí to. ?????????????

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

poplastované .-) (furt mi někam utíkají písmenka 🙂

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek