Aňáák

Spadlo 110mn srážek. Kolik vody napršelo na plochu o velikosti fotbalového hřiště (5000 m2)?

fyzika
Doplňuji:
sorry no 110mm;D moje chyba;))

Nejlepší odpověď
Hlada

To napršelo docela dost. Nejspíš si v neděli nezahrají.

Další odpovědi
anonym

DÚ? 😁
Navrhni řešení – a buďto ti je schválíme a nebo ne. Možná opravíme.

www

Další DÚ..
Srážky se počítají na … m2.
Pak si to jen vynásob.
Více učebnice, Google.
Doplňuji:
Tvůj výsledek je špatný, musíš násobit a vědět, na jakou plochu se srážky počítají. Běž na ten Google!

cukrar

Aňááku,
Jejda, asi bych neměl sdělit výsledek, který je tak snadný, pokud spadne ale opravdu 110 mm nikoliv 110mn.
Kolik tedy spadlo vody na metr čtverečný?

Yap

Na 1 m2 napršelo 110 l vody ⇒ 5000 × 110 = 550 000 litrů nebo-li 550 m3 🙂

Dochy

www: Domnívám se (pokud jsem Tě dobře pochopil, což také nemusí být správný předpoklad), že Tvá poznámka o m2 je spíše matoucí a stejně se nechá mást spousta dalších lidí. Srážky se neudávají na m2 ale standardně jako výška vodního sloupce právě v mm.
Jediné co uznám je, že zadanou hodnotu si Aňáák může přepočíst na litry na m2 a pak jen donásobit…

Aňáák

lidi je ten výsledek asi 5 500litrů?:D

Dochy

ne. 5500l by se na tom hřišti ztratilo jako nic. Zjisti si vztah mezi litry, metry, metry kubickými a jejich násobky.

anonym

Kolik litrů je stodesetimilimetová vrstva vody na metru čtverečném?
Jedoduchý výpočet…
A pak to vynásob velikostí plochy (tedy počtem m2).
Kolik to je?

Aňáák

;) jediná uloho která mi prostě nejde vypočítat!:D a nějaký postup jak na to mám příjít pls?:(

cukrar

na metr spadne 110mm vody, víš kolik je to litrů?
0,110 kubíků vody.