Capik166

Spadá takováhle hra pod hazard?

Internetová aplikace, kde si člověk za peníze koupí žetonky(nebo si jen na účet dobije peníze) Tyto peníze pak může „vložit“ (řekněme do hrnku). Je možnost, že člověk, který vložil libovolnou částku bude vylosován a vyhraje hodnotu hrnku. Jak je to z právního hlediska?

Odpovědi
whitinger

Samozřejmě, že je to hazard. Jde-li o peníze dělené formou náhody, či hry, pak tato činnost nabývá skutkové podstaty hazardních her. Doslovně:
„Český zákon nehovoří o hazardních hrách, ale o „loteriích a jiných podobných hrách“. Za tyto hry považuje takové hry, do nichž účastník vkládá sázku, jejíž návratnost není zaručena a o výhře rozhoduje náhoda, předem neznámá okolnost nebo událost, jejíž výsledek není nikomu předem znám a nemůže být sázejícím ovlivněn. Výslovně jsou v zákoně zmíněny: loterie, tomboly, výherní hrací přístroje, sportovní sázky, hry, které hráči hrají proti provozovateli kasina (karty, kostky, ruleta) a turnajové nebo hotovostní karetní hry, při nichž účastníci platí startovné, jehož návratnost není zaručena.“

Zdroj: wikipedia.org

majklhanz

Hazard to bude určitě. Pokud bys to chtěl řešit přes internet, tak si myslím, že se po tobě možná začne vozit konkurence, jelikož český zákon internetové „sázky“ neumožňuje, ale evropský ano.

Zdroj: https://www.lot­toland.com/cs/ma­gazin/lottoland-reaguje-na-negativni-kampa-v-r.html

bolak

Nemusí, taky to může spadat třeba pod podvod, pokud ten vylosovaný bude pokaždý tvoje máma.