arni1960

..spadá dluh i na druhého manžela,když jeden z nich podepíše směnku a neplatí ?

Doplňuji:
..a při tom mají společný majetek(nemovi­tosti atd.)

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud za dobu trvání manželství podepíše jeden z manželů směnku, jde o závazek společný, ačkoliv je podepsán jen jedním z manželů. Správně by vystavitel této směnky neměl směnku s jedním podpisem u manželů vůbec akceptovat.
Co je ze zákona jasné a srozumitelné, to mohou manželé při rozvodu vyřešit vzájemnou dohodou úplně jinak. Pokud si jeden z manželů řešil směnkou (a tedy i půjčkou) výhradně svou osobní potřebu, bylo by nemorální chtít dluhem zatěžovat i partnera, který takovou potřebu neměl. Záleží potom na konkrétním řešení rozdělení SJM, kde by tato záležitost měla být partnery písemně ošetřena.

Další odpovědi
Drap

Pokud mají aspolečný majetek, tak je logické že i pohledávka spadá na oba dva.