bolak

Spad mi ibalgín do klece s králíkem a ten blbec ho sežral, stane se mu něco?

Doplňuji:
už 20 minut stojí na zadních a vůbec se nehejbá..a když se mu podívám zblízka do obličeje, tak to vypadá že se mi směje

ale já bych řek že to nakonec zvládne..von je zvyklej..už mi tam kolikrát spadla pasta nebo ukápla pěna na holení…ja myslim že kdyby mu tam občas něco nespadlo tak by umřel hladem

možná že sem měl přidat k otázce i anketu, ale přišlo mi to trochu morbidní

Nejlepší odpověď
dědapetr

NESTEROIDNÍ ANTIFLOGISTIKA TYPU IBUPROFEN (Ibalgin), DlKLOFENAK (Voltaren, monoflam) APOD.

Tyto léky jsou využívány při bolestivých onemocněních. Vzhledem k tomu, že tyto léky lidé často využívají, nabízí se podání i zvířatům. Ibuprofen není ale k použití u zvířat ani schválen ani doporučován z důvodu úzkého terapeutického rozmezí.

Toxické dávky

Pes

8mg/kg (0,5 tbl Ibalginu 250 u 15kg psa) – vyvolává během několika dní zánětlivé změny v trávicím traktu a tvorbě vředů bez zjevných klinických příznaků
50–125mg/kg (1 –2,5 tbl Ibalginu 500 u 10 kg psa) – jako jednorázová dávka vyvolává zjevné trávicí potíže
175 – 250mg/kg (3,5 – 5 tbl Ibalginu 500 u 10 kg psa) – vyvolávají akutní ledvině selhání
Kočka

50mg/kg (asi 3/4 tbl Ibalginu 250) – vede k poškození a krvácení zažívacího traktu
200mg/kg (asi 0,5 tbl Ibalginu 500) – vyvolává akutní ledvinné selhání
600 mg/kg (asi 3 tbl Ibalginu 500) – je smrtelná
Po příjmu je ibuprofen velmi rychle vstřebán. Působí na zvýšení množství žaludečních šťáv a snížení obranných mechanismů v žaludku, což vede k tvorbě vředů a odumírání ledvinných buněk.

Klinické příznaky

V důsledku poškození trávicího traktu dochází k bolestivosti břicha, letargii, anémii, zvracení a kálení krve. Pokud dojde k prasknutí vředu vyvíjí se rychle šokový stav provázený nástřikem cév na oku a silnými bolestmi až křečemi. Dochází ke zvýšení srdeční činnosti, nepravidelnosti pulzu, snížení teploty. Lze pozorovat i poruchy močení.

http://atevet­.cbam.cz/index­.php/veterinar­ni-ordinace-poradna/48-lidske-leky-nejsou-pro-zvirata

No a u králíka je to horší.

Další odpovědi
tom004

Jestli ho sežral včera,tak odpověď už znáš.Nemyslím si ale,že by se mu,pokud sežral opravdu jeden,něco stalo. Maximálně ho přestane bolet kůže na zádech a uši,za které držíme při přenášení 🙂

anonym

Buď rád,že mu do klece nespadla Viagra!

samicek333

anketa by byla asi trochu morbidní…
Pokud se bude chovat divně, ale nějak dlouhodobě, zašla bych s ním na veterinu. Jinak myslím, že mu to nezpůsobí nějaké potíže.