mandat

Souvsí spolu nějak přísloví" bZměna je život" a „Život je pes“?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o přísloví, ale o, ale první je přirovnání, druhé obecné úsloví.

Jistá podobnost zde je. Jde totiž o pohled na život. V obou případech se objevují různé překážky, které musí člověk překonat. Druhé úsloví má mnohem širši význam, první je výnamově užší.

Život je pes – zřejmě původ souvisí s živoltem toulavého psa, protože psi, kteří se chovají doma, se mají většinou dobře. Život přináší člověku různé překážky, které musí překonat, pokud se chce dostat dál.

Život je změna, změna je život – Člověk žije, roste, vyspívá, stárne, něco prožívá atd. Takže neustále se v jeho životě něco mění, nic není jisté. Někdy jsou změny příznivé, jindy nikoliv, záleží na něm, zda je překoná.

Další odpovědi
NikkiHeat

Obě přísloví pojednávají o životě )

anonym

Jakože změna=pes?? Tedy je lépe nic neměnit?
;-D
Přísloví nesmíš brát doslova – taky by ses z toho mohl k smrti uzdravit – veselá mysl=půl zdraví; čistota=půl zdraví; kdekteré ovoce=půl zdraví; zelenina taky=půl zdraví…
___
BTW – nová léčebná metoda v lázních – pacienti utvoří dva soustředné kruhy, vnitřní čely ven a vnější čely ke středu. Pak se pacienti (kruhy) začnou vzájemně pohybovat opačnými směry (krok-sun-krok) a pokaždé, když se potkají dva pacienti, podají si ruce a pozdraví se.
A to tak dlouho, dokud se všichni neuzdraví.

Dochy

Ještě bych dodal… „Pes, nejlepší přítel člověka“