Soutěž o Windows 8-taky vám to přišlo?

Dobrý den, nevíte něco o údajné soutěži o OS Windows 8? Přišlo mi to na e-mail a to jsem na stránkách Microsoftu ani nebyla zaregistrovaná. Požadují login (e-mail) a heslo na mail, což se mi nezdá. Díky za rady. Odkaz je tady : http://www.windows8zdarma.vyro bce.cz/…
Doplňuji:
no já myslela spíš že takhle bez problémů vytáhnou z lidí heslo a můžou ho zneužít, jen nevím, kde to windowsu nahlásit, protože se vydávají za soutez@microsoft.com nebo tak nějak

Odpovědi:

Na tohle vůbec nereaguj. Je to jen škodlivý spam. Kdysi dávno jsem si zřídil na Atlasu schránku a dnes mi na ni chodí denně kolem 200 těhle svinstev. Jsem spokojený s účtem na Googlu, kde to mají perfektně podchycený a za ty roky mi nic takovýho nepřišlo. Pokud požadují i heslo na mail, tak je to jasný.
Doplňuji:
Párkrát mi přišel email i z identické adresy, což svědčí o šikovnosti podvodníků. Můžeš to nahlásit na např. na tech. podporu serveru, kde máš účet.

Stříbrný

ne...a mám poštovní účet na seznamu, i na emailu...

Nevím, podle mně ty soutěže v dnešní době nezajímají. Samé soutěže na ipady a je to zpoplatněné. V posledních letech to dělají tak, že na soutěžích vydělávají prachy smskami, telefonem s 99Kč za minutu...
Doplňuji:
Pozor!!! Po zjištění domény vyrobce.cz jsem byl přesměrován na webzdarma.cz. Vypadá to, že by mohli zneužít hesla a uživatelská jména. Pokud jsi zadal/zadala, změň si heslo ihned!

Pokročilý

Tak toto evidentně žádná soutěž není. Je lepší na podezřelé odkazy neklikat a v žádném případě nezadávat svoje heslo na jíné stránky(např. email). Přihlašovací údaje na email jsou obzvlášť citlivé a být vámi nikdy nikomu bych je nesdělil ani neodesílal - myslete na to že email je místo přes které se může cizí osoba dostat ke všem vašim dalším registracím - stačí si nechat poslat zapomenuté heslo.
Co se týče toho webu windows8zdarma, tak ano patří to pod webzdarma.cz což je webhosting pod který si kdokoli může dát cokoli. V jejich podmínkách jistě budou takovéto nelegální aktivity zakázány, ale uhlídat se to asi nedá. V tuto chvíli se dají dělat dvě věci - ve vašich emailech označit tento email jako spam a se štěstím už příště bude tento email označen automaticky jako spam. Druhá věc je nahlásit web správcům webzdarma.cz jako porušující podmínky (to jsem chtěl, ale nechce se mi s tím patlat).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.