Soutěž o finanční odměnu v mezích zákonů ČR

Mohu na svých www-stránkách provozovat sotěž o finanční ceny pro všechny uživatele mých stránek,kdy účastníci nedávají žádný vklad?Mohou se zůčastnit i osoby mladší 18.let?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pokud pořádáte soutěž, musíte ze zákona uvést několik náležitstí:

  1. Kdo je pořadatelem, organizátorem a zadavetelem (firma nebo člověk + jeho adresa)
  2. Termín konání (od – do)
  3. Smí se soutěže účastnit osoba mladší 18 let?
  4. Smí se soutěže zůčastnit zaměstnanci či rodinní příslušnící dle bodu 1?
  5. Kdy bude vyhlášení výsladků, kdo ho provede?
  6. Do kdy bude výherci doručena výhra?
  7. A co osobní údaje výherce? Bude s nimi nakládáno v souladu se zákonem §21 101/2000 Sb.?
  8. Oznámí organizátor zpracovávání takto poskytnutých osobních údajů dle §16 zákona č. 101/2000 Sb?

U každé soutěže musí být samozřejmě zveřejna po celou dobu jejího konání přesné podmínky a pravidla, jinak je tato soutěž právně napadnutelné.

Dále platí, zákon 315/1999 Sb. Ten praví, že

„Provozovatel soutěží, anket nebo jiných akcí o ceny, ve kterých souhrn nepeněžitých výher za jeden kalendářní rok nepřesáhne částku 200 000 Kč a hodnota jednotlivé výhry nepřesáhne částku 20 000 Kč, (dále jen "provozovatel“) učiní písemně místně příslušnému finančnímu úřadu 1) nejpozději 15 dní přede dnem jejich zahájení oznámení podle § 2."

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs­l/loterie_6992­.html?year=1999