fira

Soustruhy.

Proč se některým soustruhům říká revolverové?

Nejlepší odpověď
annas

Tyto soustruhy se používají v sériové výrobě, vysoustruží se toho víc,jelikož je tam hlava,která se otočí na jiný nástroj a dá se soustružit něco jiného. Ta hlava tam funguje jako zásobník na náboje,který se otáčí,proto revolverová hlava a revolverový soustruh.

Další odpovědi
Bumbes

Má nožovou upínací hlavu přizpůsobenou pro několik nožů najednou. Takže stačí hlavou otočit a nemusí se nože pracně vyměňovat. Je to výhodné pro soustružení náročnějších tvarů obrobků.