quentos

Soustavně vysychají náplně do čínských per. Jak tomu odpomoci?

Vyměním jednou za údajně novou – opět vyschlá, vynechává, vyžaduje tlačení, psaní je o nervy. Ovšem vyměním podruhé a potřetí, opakuje se totéž. Měly by snad i náhradní náplně být v nějakém chránítku či víčku?
Doplňuji:
Deli: ty znám :{)> a souhlasím. Jenže problém s nimi je, že když dopíšou, zcela neekologicky letí celé do koše, náplň se nedá vyměnit…

Nejlepší odpověď
mosoj

Doporučuji kuličkovou tužku zn. Pilot nejlépe typ Acroball( perfektní skluz), ale zde určitě nestřelíte vedle. Náplně jsou běžně k dostání.
Vynikající je i značka Pentel, zde je to ale horší s náplněmi.

Jinak většina značkových ( některé i neznačkové) kuličkových tužek dnes píše dobře a sílu stopy i způsob úchopu je možno si vybrat podle gusta.. ono záleží hlavně na kvalitě náplně, tvar tužky zase o komfortu úchopu.

Další odpovědi
baghira

Řešení je používat takové nástroje, se kterými se nemusíš trápit. Nevím co pro tebe znamenají čínská pera (nostalgie?), ale v sortimentu psacích potřeb je dnes tak obrovský výběr, že by neměl být problém se přeorientovat.
Já jsem v poslední době pro sebe „objevil“ kouzlo gelovek :))

Deli

Bohužel mám stejnou zkušenost, z nostalgie jsem si nedávno koupila nové čínské pero a letělo do koše.
Naopak nedám dopustit na propisky SOLIDLY, mají je všude, jsou fajn do ruky, hezké a píší jedna radost. Vyzkoušej.
Doplňuji:
To je pravda. Radši ale píšu dobrým perem. Vydrží mi dlouho, asi zas nepíšu tolik…
Jo a k té ekologii – mám taky tužky vyrobené z pet lahví – jsou průhledné, moc pěkné a báječně píší. Píše s ní i dcera ve škole. Náplň máme stále ještě původní, tak nevím, jak to bude s výměnou.
Ale povím Ti, laciná ta recyklovaná tužka zrovna nebyla, asi 45,– Kč.

Drap

Už před léty mě přestalo bavit, soustavně zkoušet, která tužka píše, spousta se jich lámala, vysychala.a vše je děláno aby se to vyhodilo. Pořídil jsem si kvalitní psací pero a nemám problém.

arygnoc

mám podobnou zkušenost.
koupil jsem si (kvalitní) plnící pero.

Děda Louda

Kvalita dnes kupovaného zboží zdaleka nedosahuje parametrů, jež dobyly svou solidností a seriózností pověstných tradičních hodnot, bohužel, ani u renomovaných výrobků.
Navíc, do čínských per se dovážejí náhradní náplně – nastojte – z Číny!