Kric.ouwner

Sousedské spory.

Zdravím chtěl bych se zeptat , máme chatu i s pozemkem za barákem , ale pozemek hned před naší chatou patří sousedům se kterýma se už několik generací nebavíme jelikož nám věčně kradou dříví pomlouvají nás že jsme z města a dělají nám naschvál různé problémy , jedná se o to že chatu kousek od nás koupil jeden pán a ta rodina aby se sním spřátelila jako první a poté ho poštvala proti nám ( staro usedlíci z té vesnice je namají rádi ) , tak mu dovolila si dát na ten pozemek který je ihned před naším barákem velikou hromadu dříví a listí ( a snad mu to i dala ale aby to v případném sporu nebylo na ně tak je to jako že toho souseda ) ale „milí“ sousedi mu asi řekly něco co se mu nelíbilo tak s náma nekomunikuje , jelikož to není v cestě do naší chaty ale pod oknama tak nevím co stím , nemůžem se dostat na náš pozemek jedině když obejdeme celou chatu z druhé strany a také to dříví a listí je ihned pod oknama takže nám nedýchá dá se říct část baráku a mohlo by to narušit barák vlhkostí a podobnýma věcma , tak kdyby jste někdo věděly jak podle zákona mohu postupovat tak dejte prosím vědět nebo link , Mockrát díík…
Doplňuji:
baghira: Ano něco podobného jsem viděl včera v pořadu rady ptáka loskutáka , ale nevím jak to uplatnit v reálném světě bez přítomnosti členů DAS nebo jiné právnické osoby , ale jde o to že tamty sousedy ( co tam jsou už léta ) ke grilovačce jen tak nedonutíme i tak by sme je tam nevzaly jelikož je to rodina tzn. ožralů , a jak se opijí tak je to jak vichřice ničí věci mluví sprostě někdy i někoho napadnou tak jako že vesnická rvačka, ale tamten soused ten co je tam noví je tam jen málokdy jelikož je také z vělkého města a hlavně ta rodina mu kdo ví co napovídala a on si myslí ( a to nás ani neviděl ) že jsme nějácí gauneři či co .

Nejlepší odpověď
baghira

Soused nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi.

To říká zákon. Ale hranice mezi vážným ohrožením sousedova práva a pouhým obtěžováním nad míru přiměřenou poměrům je však v některých případech nejistá a mnohdy záleží na posouzení konkrétní situace.

Ještě jsou nějaký hezký dny, tak bych uspořádal grilovačku a toho novýho souseda pozval. Stejk, pivo, a vyřeší se ledacos, a líp než úřadama a soudama.