Lůca Lucy

Sousedka má na mě asi alergii nebo velice vyvinutý sluch. Co si s ní počít?

Dobrý den,
mám problém s naší sousedkou v bytě pod námi. Je to starší dáma v důchodu a vždy odpoledne, když přijdu ze školy (nebo když jdu na brigádu – většinou kolem 9 dopolední) si na mě počká na chodbě a začne na mě křičet, že se u nás v noci něco stěhovalo, vrzalo se, že mi asi vrže postel, že nemůže spát.. Prý je to žena v důchodu a musí se v noci vyspat, že ruším noční klid a že si bude stěžovat na úřadě.. Prý si začne sepisovat lísteček s datem a časem a hlavně zvuky, které od nás z bytu slyší (hlavně ode mě z pokoje, protože pode mnou má svou ložnici)…
Není to tak dávno, kdy jsem z brigády přišla v nočních hodinách a po příchodu si v pokoji otevřela okno, zapla PC a po půl hodině okno zavřela (nemáme bohužel ještě plastová, ale v blízké době snad už budou) a šla spát. Bohužel mi v noci spadl na zem telefon z nočního stolku a to jen díky vibraci z nepřijímaného hovoru.
Druhý den, jsem šla dopoledne za kamarádkou do práce kvůli inventuře a ona si na mě počkala na chodbě, co se to u mě v pokoji dělo za bordel, že jsem vrzala něčím, slyšela šoupání a rány, a že toho má už dost a prý si bude stěžovat ať nás vystěhují. Snažila jsem se jí klidně vysvětlit, že jsem přišla z brigády a větrala si v parném počasí pokoj a okna jsou ještě stará a občas vrznou a že jediné šoupání, co mohla slyšet, bylo zavírání dveří, pod kterými jsem měla kabel od prodlužovačky… To ji nezajímalo a do mě vjel vztek. Na chodbě jsem začala řvát, že nebudu kvůli ní chodit domů před 22. hodinou popřípadě čekat někde v nonstopu na 6.tou hodinu ranní nebo snad kasírovat štamgasty o několik hodin před zavíračkou se slovy „Musím domů, jinak se sousedka zblázní, že dělám hluk…“ a že se kvůli ní nebudu učit lítat. Dál jsem její slova ignorovala a odcházela ven z bytovky se slovy „Už člověk nemůže přijít ani domů a vyspat se“
Následující dny, jsem doma chodila ještě více po špičkách, na zem nic nepokládala a snažila se být hodná sousedka, ale copak to jde, na všechno opatrně sahat, otvírat atd.?
Završila to v den, kdy odpoledne na mě vlítla, že jí něco leju do oken. Nechápala jsem jí a poslala zpátky do bytu, že já sedím v obýváku a čtu si. Nedalo mi to a šla jsem k oknu, ze kterého jsem jí údajně něco lila a slyšela ze shora sousedku, jak nadává, že si v téhle bytovce díky sousedce pod námi nemůže ani umýt okno a parapet a mě se omlouvala za skandál…
Vše došlo tak daleko, že se po městě dozvídám, že naše rodina je problémová, hlučná a že nás chce vystěhovat za rušení nočního klidu. Ale když se zeptáte našich ostatních sousedů, tak řeknou, že jsme potichu, že pomalu ani neví, že tu bydlíme a povypráví příběh o každém předchozím obyvateli našeho bytu, který se díky ní dobrovolně odstěhoval. Prý každý ji rušil, budil a pořád si stěžovala, že na úřadě od ní věci ignorují, protože je to pořád dokola.
Ale já už nemám sílu poslouchat jí po cestě ze schodů a nevím co jí na to mám říct, abych ji neurazila.. Přece jen je to starší dáma a nerada bych aby měla infarkt jen díky tomu, že jí už konečně někam pošlu…

Nejlepší odpověď
anonym

Luco Lucy , az je mi vasi rodiny lito. ! ☹
Sousedka dobre vi , ze otvirani oken a chozeni po byte neni ruseni nocniho klidu. Jen vyhrozuje . Doporucila bych ji , aby si koupila ucpavky do usi a prestehovala si loznici pod loznici vasich rodicu ( tam snad toho vrzani bude mene … i kdyz … ) 🙂 – to jsem chtela jen zlehcit situaci . 🙂 … a uz bych ji uplne ignorovala. Ji osobne bych prala ( a to jsem si myslela , ze nejsem pomstychtiva ) , aby nad ni bydlela rodina se tremi detmi. ! Vydrzte a ignorujte .

  • iv-

Další odpovědi
fcoop

No – nebylo by od věci slyšet i druhou stranu.
Obecně – se starými lidmi bývá někdy potíž.
Ale to čeká každého – stárnutí.
Možností,proč se stará dáma chová tak,jak se chová,je tolik,že.......
Stařecká demence – např.
Po dobrém to zřejmě nepůjde,porazit autem také ne.
Těžké. Kupte si dobrá sluchátka.

HOMER

Já bych ji asi začal ignorovat,prostě dělej jako že tam nikdo není.Ty jsi nic neudělala,nikomu jsi neublížila,dokonce se jí snažíš vyhovět,noční klid nerušíš,tak nevidím důvod,proč by ses s ní měla vybavovat.Naopak ona je ta,která tě obtěžuje,kvůli ní se pomalu bojíš otevřít si v noci okno,prostě si ho otevři a nemysli na ni,máš právo si ho otevřít!Tak jí příště nic nevysvětluji,nejsi povinná ji cokoli vykládat.Ještě bych ti doporučil se na ni ani nedívat,aby ti pohled na ni nekazil den,nejlépe uděláš když si koupíš MP3 abys to nemusela poslouchat,takže kdyby si chtěla vynutit pozornost,tak tě bude muset napadnout,a to je už trestný čin narozdíl od stalkingu(obtě­žování),alespoň prozatím(např. v Americe mají např zákaz přiblížení na určitou vzdálenost a jakéhokoli jiného způsobu kontaktování-při porušení následuje vězení).

Ponytail

Ignoruj ji, nevšímej si jí, pokud možno. Oni tihle staří chroničtí stěžovači za to ani nemohou, bohužel soužití s nimi je za trest. Jinak buď v klidu, žádné vystěhování na základě stížností jedné babky nehrozí.

anonym

Je to paní,která si prostě vychutná jen klid.To,že nebude moci usnout-bude tvoje vina!Špinavá okna-tvoje vina.S těmi lidmi nic neuděláš.Snaž se sama bordel nedělat(píšeš…za­čala jsem řvát…pod dveřmi kabel prodlužovačky­..)V tomhle věku slyší i pšouk od sousedů.Nevšímej si jejích průpovídek,nereaguj na ně a doufej,že ji to přejde.

casey

Jestli jak pises, si stezovala i na nejake najemniky pred vami, tak to asi nebude jen starecka demence, ale bude to v ni. Navic, jestli si ztoho na urade nic nedelaji, tak bych to neresil. Ostatni najemnici jsou v pohode a to je dulezite.
Chovej se doma jako doma a nenech se stresovat souedkou. Jestli budes doma chodit po spickach a nadzvedavat dvere s pantu, aby nevrzly, budes jako ve vezeni. Ignoruj ji, nic ji nevysvetluj, to vypada, jako, ze se omlouvas.

gnosis

mila Lucie, je mi te lito. opravdu v ZADNEM pripade se tou starenou nenech JAKKOLI omezovat. pani je ocividne psychicky nemocna. mozna by ji mel konecne nekdo rict, jak se veci maji, a doporucit ji profesionalni lecbu, zkusil bych to, byt vami, treba se ji rozsviti. uprimne pochybuji, ze stary clovek ma tak ostry sluch. podle me si vymysli kraviny pac je osamela, zapskla, stara a nudi se. jednoduche. klidu se dockas, az kdyz se prestehujes ty, ona, pani si najde nejaky konicek ktery ji zabavi a zvedne naladu, nebo az bude mila pani snupat hlinu. preji ti pevne nervy.

souhlas s casey – nijak se neomezujte, a na chodbe ji navrhnete lecbu.

GM

Řekněte jí, ať vám dá pokoj a nevšímá si vás, jinak že si na budete na úřadě stěžovat pro neustálé bezpředmětné napadání a obtěžování a porušování občanského soužití. Pokud to nepomůže, tak si skutečně běžte stěžovat, úřad to bude muset řešit. Jen ji „někam“ neposílejte, to by byla voda na její mlýn, na to asi čeká.

anonym

velmi jednoduchá rada … pitomců se kterými se nelze rozumě domluvit si zkrátka nevšímat. Darovaný život je příliš krátký, nemáte právo s ním takhle mrhat a s takovými asociály ztracet čas. 🙂