Elis Pokorná

Sousedka chce utopit štěňata, jak jí v tom zabránit?

Naše sousedka má fenu (kříženku jezevčíka), která se nedávno hárala. Dnes jsem ji viděla a vypadá jak sud, je březí. Sousedka má ve zvyku štěňata a koťata co se jí narodí, topit. Vím, že je to „běžná“ praxe, přesto, že je to odporné, ale chtěla bych jí v tom zabránit. Fenka je hodná, často k nám hodí a nechává se drbat a krmíme ji. Štěňata bychom si vzali a poté rozdali po známých nebo se poptali po internetu. Je mi 14let, má mamka mi to dovolila, ale sousedka je dost nepříjemná, a asi mě nebude brát vážně. Jak se jí tedy zeptat a domluvit to s ní? Díky moc :)

Nejlepší odpověď
anonym

I kdyby jsi se tentokrát se sousedkou domluvila, čeká tě takový úkol pravděpodobně každého půl roku. Dokud někdo nenechá fenku za pár stovek vykastrovat, nebude problém definitivně nikdy vyřešen.
Pokud rodiče souhlasí s tvým nápadem, měli by se oni pokusit se sousedkou domluvit. Nejde totiž jen o to, že najdete štěňatům nový domov. Odchov štěňat není zrovna levná a bezpracná záležitost, kojící fena potřebuje kvalitní krmení, štěňata
i fena musí být několikrát odčervena a štěňata od 3. týdne se musí přikrmovat a později zcela krmit vhodnou stravou. V ideálním případě by měla být štěňata očkována a k novým majitelům by měla přijít nejdříve po dosažení věku 50 dní.
Od cca 4–5 týdnů začínají štěňata být velice aktivní, potřebují mít dostatečný prostor, hračky a vhodné prostředí.
Policii bych nevolala, zpravidla k takové záležitosti ani nevyjíždí
a budete mít se sousedkou akorát zle, že jste ji udali a jen těžko by se taková záležitost prokazovala a těžko lze sousedku chytit při činu! Můžete sousedce vysvětlit, že máte pro ní jiný návrh.
Dej vědět, jak to dopadlo!
Výňatek ze zákona na ochranu zvířat proti týrání č.246/1992 Sb., který se týká usmrcování zvířat vkládám, není to tak jak píše Andre5000(bohužel):

…utracením je pak takové usmrcení – pokud možno bezbolestné – stanovenými veterinárními prostředky a vybavením, provedené veterinárním lékařem, osobou odborně způsobilou nebo provedené pod jejich kontrolou. ..

Další odpovědi
Andre5000

Podle zákona může zvíře usmrtit veterinář nebo osoba, která má k tomu oprávnění. Prostě sousedku hlídej a až bude chtít ta mláďata topit, zavolej na ni policii. Je to trestný čin týrání zvířat.

panxnotdead

Utop jí taky, s tou sviní bych se nesral

arygnoc

skúste sa s fenkou (a potom i susedou) dohodnúť na kastrácii (asi iba fenky).

ale medzi nami – na dedine bežná prax (to topenie).

Melkor

Ahoj, když za ní zajdeš a slušně ji požádáš jestli by ti je nedala, tak si myslím že bude akorát ráda, že je nemusí topit a s radostí ti je dá.

BaruBeru005

Ahoj,

to je od tebe moc hezké. I když je ti jen 14, rozhodně se toho neboj. Já bych na ní vlítla hnedka. Ať si je nepříjemná, bába. VŠECHNO se dá řešit.
Taky máme doma kočku, klasickou domácí. Dvakrát jsme měli koťátka a VŠECHNY jsme je v pohodě na internetu udali. Až teprve poté jsme volili kastraci.

elektrikář

Lidi jsou někdy podivní. Viděl jsem babku jak prodávala štěňata před tržnicí z krabice u tržnice. To co neprodala hodila večer i z krabicí do kontejneru. Bylo to večer v televizi.

anonym

Kolega pravidelně vylévá do záchodu nové rybičky. Moc se mu v akvárku rodí. Když jsem mu poradil aby zavolal do útulku aby si pro mladé rybky přijeli, poslal mě do háje a smál se tomu:-)

dmatejek777

To je hrůza, jak už tu někdo psal-zavolat policii nebo si ty štěňátka vzít
Doplňuji:
Samozřejmě myslím, že je hrůza ty štěňátka utopit. Musí se tomu zabránit