Sousedi staví dům a začínají vždy o víkendu už v 8hod. s bouracími a pracemi. Není vyhláška od kdy se pracuje o víkendu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bohužel, ale v osm hodin je již dost dlouho.
Noční klid je přibližně od 22 do 6 hodin a dle toho co uvádíte tak noční klid dodržují.
Jediné, co může být upraveno vyhláškou obce je např. sekání trávy v neděli, řezání dříví a jiné hlučné činnosti což by mohlo být i vámi uváděné bourací práce.
Je však na obci, zda tuto vyhlášku vydá.

Další odpovědi
Výletník8

Pomineme-li noční klid, celostátní předpis na to není. Poměrně často bývá ale ve stavebním povolení vymezena doba, kdy se nesmějí provádět hlučné práce. V těch, která jsem viděl, to bylo většinou od 19–21 do 7 hodin, někdy též ve dnech pracovního klidu po celý den. Navrhoval bych Vám seznámit se s podmínkami stavebního povolení. Pokud jde ale o sobotu a osmou hodinu, která je výrazně blíž k polední než k půlnoci, je spíše nepřiměřený případný odpor. Když se něco staví nebo opravuje, někdy se to udělat musí, i když je to okolí nepříjemné.