hudzu

Soused nám v hranici pozemku chce stavět montovanou garáž bez našeho svolení, máme v hranici studnu a stínil by zahradě

Jak postupovat dále.

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud se se sousedem nedohodnete, ihned kontaktujte stavební odbor a odbor životního prostředí u vás na radnici, aby provedli šetření. Stavba se musí minimálně ohlásit, pokud se na ni přímo nevztahuje stavební povolení.
Pokud by ani to nikam nevedlo, je jediná šance a to soud.

Další odpovědi
mosoj

Jak máte v hranici studnu. Máte ji na svém pozemku nebo ne.
Co se týká stínění garáží je prkotina a pokud tam nebude jiná vážnější námitka soused si tu garáž postaví i bez vašeho svolení i kdyby potřeboval stavební povolení ale na montovanou nemusí mít ani stavební povolení. Bude si to stavět na pozemku, který je jeho zrovna tak jako je váš ten na druhé straně hranice.

Vás bych tak chtěl mít za souseda !! Samé starosti co dělá ten druhý, že.