iemms

Soused mi poslal doporučený dopis. Co se stane, když si hi ho nevyzvednu?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokud s vámi soused komunikuje pomocí doporučeného dopisu, tak to vypadá, že máte mezi sebou nějaký problém. Pokud si dopis nevyzvednete, tak se sousedovi vrátí, problém se tím ale nevyřeší.

Další odpovědi
Lucijej

Po uplynutí lhůty pro vyzvednutí zásilky (obvykle 2 týdny) se pošle dopis zpět odesílateli, doporučený dopis se zeleným pruhem se může hodit do schránky.

mosoj

Nebudete vědět co vám soused píše.

Kohut57

Udělejte si datovou schránku. Vyřešíte tím doporučené dopisy. Pokud ji máte , nedoručení doporučeného dopisu Vám nikdo nemůže dát k tíži.

answerer

Výše uvedené odpovědi nejsou zcela správné. V případě nevyzvednutí poštovní zásilky platí, že leží na poště takovou dobu, jaká je uvedena na zásilce. Ta nemusí nutně být 15-dní. Může být i zkrácená na 10 či 3 dny. Důležité je zkontrolovat údaj na výzvě, kterou adresát obdržel. Tam je uvedeno od kdy do kdy a kde si může svoji zásilku vyzvednout. Pokud tak neučiní tak v den konce úložní doby se zásilka vrátí zpět adresátovi.

terry

Předpokládám, že ti ho pošta nechá ve schránce.
Je více druhů doporučené pošty.

venkovan

Po uplynutí určité doby bude i nevyzvednutý doporučený dopis brán jako doručený.
Takže mrtvý brouk se nevyplatí