Soused má komín pod úrovní sřechy a otravuje nás kouřem, co s tím?

Nejlepší odpověď
cukrar

vyzvěte ho, aby v souladu s občanským zákoníkem sjednal nápravu. Nikdo jiný to neodstraní, jedině soud může nařídit Vašemu, pak již bývalému sousedovi nápravu.

Další odpovědi
tom004

Jestli to dobře chápu,je hlava komína pod úrovní hřebene střechy na jeho objektu? Já bych se nedřív poradil s kominíkem. Od 1.1.2011 platí povinost provádět revizi komínů 2× ročně a ten,kdo mu je provádí zná i normy,které musí kouřovody splňovat.Určitě Vám poradí co a jak. V případě nutnosti je na řadě příslušný stavební odbor. Soud bych nechal až nakonec. Je to totiž poslední,ale zároveň nejdražší řešení.

venkovan

Zašel bych do nějakého archivu populární hudby a našel píseň Nadi Urbánkové o pekaři.
Nicméně otázka je kdo měl dřív postaven dům, zda jste stavbu, pokud proběhla po vás přípomínkovali a také je otázka o kterou střechu se jedná.
Pokud nepomůže dohoda, tak stavební úřad či obecní úřad, který je povinnen stížnost předat příslušnému odboru veřejné správy pro řešení takové situace.
Nejrychlejší je odstěhovat se.