Avatar uživatele
Hanis

Soused a nejspíše týrání zvířat

Dobrý den, už je to dlouho co se nám začaly ztrácet kočky a podobně… Kocour přišel se zlomeným ocasem, jeden měl v pacce střelenou diabolku, otrávená kočka (rozleptané plíce) a tu sem dnes našel u souseda v jakési pasti (zazvonil sem a jeho syn mi otevřel a spolu jsme našly tu past) je toho ještě více. A proto že nemáme solidní důkaz nevíme co dělat a dohodl jsem se s jedním sousedem že tu past ve dne vyfotí. Myslíte že by tento důkaz stačil na policii? Nechci nikam k soudu a vzhledem že rodiče s tím nechtějí začínat a mě bylo nedávno 15 a vážně mě to už nebaví tak to začínám řešit, ale nevím jak, prosím poraďte mi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, veruska, akvidzerp před 4448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Policie, nebo i hygiena. Těžko říct, zda fotografie bude považována za důkaz, ale určitě to pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

podle zákona o týrání zvířat, by váš soused měl uhradit pouze vzniklou škodu, která by vnikla při léčení Vašich koček, jinak se jedná o přestupek a ten řeší obec, jestli máte past v ruce s fotografií na jeho pozemku, potom snad možná policie..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
albert

Rozhodně na policii. A prostuduj si zákon na ochranu zvířat – soused porušil minimálně tři §.
docs.google.com/vi­ewer?a=v&q=ca­che:F37rh35jU-oJ:kockysphyn­x.wbs.cz/Zakon_na_ochra­nu_zvirat_pro­ti_tyrani.pdf+prá­vo+zvířete

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Možná že se rodiče nechtějí dostat do zbytečných problémů. Zkus nějak přemluvit toho souseda, ať to opravdu vyfotí a pak s tím dojde na policii. Vždyť pořád je ve zprávách v televizi, jak někdo tráví psy a jak umírají a jak to řeší policie. Zkusit to můžete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veruska

Máš to těžký,když ti rodiče nepomůžou.Zkusila bych třeba i veterináře,určitě bude vědět co dělat.Je od tebe hezké,že nejsi lhostejný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapedka

určitě to vyfoť ,ale chtelo by ho to i tak trochu spehovat,sledovat jak se k tim zviratum chova…ale kdyz to takhle uz vis urcite to dejte na policii jen s rodici,ale urcite zajdi k veterinři,,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hanis

No s policií je to těžké už jsme s ním řešily pálení plastu atd… kouř po celé zahradě vážně není milé sousedské gesto a ani s policií se po 5-ti letech nic nezměnilo a s hygienou bych si nezačínal protože mají nedávno opravovaný dům a když jsem se za nimi dnes stavil tak jsem přes dveře viděl dovnitř a tam by hygiena vážně nic nenašla navíc mají měděné okapy a když byli úplně nové tak mu je někdo ukradl a myslím že podezříval nás. Zkusím nejspíše veterináře i když jsem se s ním o tomto problému po otrávení kočky už bavil.

před 4448 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata