Soused a nejspíše týrání zvířat

Dobrý den, už je to dlouho co se nám začaly ztrácet kočky a podobně... Kocour přišel se zlomeným ocasem, jeden měl v pacce střelenou diabolku, otrávená kočka (rozleptané plíce) a tu sem dnes našel u souseda v jakési pasti (zazvonil sem a jeho syn mi otevřel a spolu jsme našly tu past) je toho ještě více. A proto že nemáme solidní důkaz nevíme co dělat a dohodl jsem se s jedním sousedem že tu past ve dne vyfotí. Myslíte že by tento důkaz stačil na policii? Nechci nikam k soudu a vzhledem že rodiče s tím nechtějí začínat a mě bylo nedávno 15 a vážně mě to už nebaví tak to začínám řešit, ale nevím jak, prosím poraďte mi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Policie, nebo i hygiena. Těžko říct, zda fotografie bude považována za důkaz, ale určitě to pomůže.

Další odpovědi:

Zlatý

podle zákona o týrání zvířat, by váš soused měl uhradit pouze vzniklou škodu, která by vnikla při léčení Vašich koček, jinak se jedná o přestupek a ten řeší obec, jestli máte past v ruce s fotografií na jeho pozemku, potom snad možná policie..

Pokročilý

Rozhodně na policii. A prostuduj si zákon na ochranu zvířat - soused porušil minimálně tři §.
docs. google. com/viewer?a=v&q=cache: F37rh35jU- oJ: kockysphynx. wbs. cz/Zakon_na_ochranu_zvirat_pro ti_tyrani. pdf+právo+zvířete

Bronzový

Možná že se rodiče nechtějí dostat do zbytečných problémů. Zkus nějak přemluvit toho souseda, ať to opravdu vyfotí a pak s tím dojde na policii. Vždyť pořád je ve zprávách v televizi, jak někdo tráví psy a jak umírají a jak to řeší policie. Zkusit to můžete.

Pokročilý

Máš to těžký,když ti rodiče nepomůžou.Zkusila bych třeba i veterináře,určitě bude vědět co dělat.Je od tebe hezké,že nejsi lhostejný.

určitě to vyfoť ,ale chtelo by ho to i tak trochu spehovat,sledovat jak se k tim zviratum chova...ale kdyz to takhle uz vis urcite to dejte na policii jen s rodici,ale urcite zajdi k veterinři,,

Diskuze k otázce

Hanis

No s policií je to těžké už jsme s ním řešily pálení plastu atd... kouř po celé zahradě vážně není milé sousedské gesto a ani s policií se po 5-ti letech nic nezměnilo a s hygienou bych si nezačínal protože mají nedávno opravovaný dům a když jsem se za nimi dnes stavil tak jsem přes dveře viděl dovnitř a tam by hygiena vážně nic nenašla navíc mají měděné okapy a když byli úplně nové tak mu je někdo ukradl a myslím že podezříval nás. Zkusím nejspíše veterináře i když jsem se s ním o tomto problému po otrávení kočky už bavil.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.