Hanis

Soused a nejspíše týrání zvířat

Dobrý den, už je to dlouho co se nám začaly ztrácet kočky a podobně… Kocour přišel se zlomeným ocasem, jeden měl v pacce střelenou diabolku, otrávená kočka (rozleptané plíce) a tu sem dnes našel u souseda v jakési pasti (zazvonil sem a jeho syn mi otevřel a spolu jsme našly tu past) je toho ještě více. A proto že nemáme solidní důkaz nevíme co dělat a dohodl jsem se s jedním sousedem že tu past ve dne vyfotí. Myslíte že by tento důkaz stačil na policii? Nechci nikam k soudu a vzhledem že rodiče s tím nechtějí začínat a mě bylo nedávno 15 a vážně mě to už nebaví tak to začínám řešit, ale nevím jak, prosím poraďte mi.

Nejlepší odpověď
Drap

Policie, nebo i hygiena. Těžko říct, zda fotografie bude považována za důkaz, ale určitě to pomůže.

Další odpovědi
briketka10

podle zákona o týrání zvířat, by váš soused měl uhradit pouze vzniklou škodu, která by vnikla při léčení Vašich koček, jinak se jedná o přestupek a ten řeší obec, jestli máte past v ruce s fotografií na jeho pozemku, potom snad možná policie..

albert

Rozhodně na policii. A prostuduj si zákon na ochranu zvířat – soused porušil minimálně tři §.
docs.google.com/vi­ewer?a=v&q=ca­che:F37rh35jU-oJ:kockysphyn­x.wbs.cz/Zakon_na_ochra­nu_zvirat_pro­ti_tyrani.pdf+prá­vo+zvířete

samicek333

Možná že se rodiče nechtějí dostat do zbytečných problémů. Zkus nějak přemluvit toho souseda, ať to opravdu vyfotí a pak s tím dojde na policii. Vždyť pořád je ve zprávách v televizi, jak někdo tráví psy a jak umírají a jak to řeší policie. Zkusit to můžete.

veruska

Máš to těžký,když ti rodiče nepomůžou.Zkusila bych třeba i veterináře,určitě bude vědět co dělat.Je od tebe hezké,že nejsi lhostejný.

Mapedka

určitě to vyfoť ,ale chtelo by ho to i tak trochu spehovat,sledovat jak se k tim zviratum chova…ale kdyz to takhle uz vis urcite to dejte na policii jen s rodici,ale urcite zajdi k veterinři,,

Hanis

No s policií je to těžké už jsme s ním řešily pálení plastu atd… kouř po celé zahradě vážně není milé sousedské gesto a ani s policií se po 5-ti letech nic nezměnilo a s hygienou bych si nezačínal protože mají nedávno opravovaný dům a když jsem se za nimi dnes stavil tak jsem přes dveře viděl dovnitř a tam by hygiena vážně nic nenašla navíc mají měděné okapy a když byli úplně nové tak mu je někdo ukradl a myslím že podezříval nás. Zkusím nejspíše veterináře i když jsem se s ním o tomto problému po otrávení kočky už bavil.