Solnaa

Soukromý pozemek.

Dobrý den, jaký je postih, za vstup na soukromý pozemek, který není oplocen, není zde žádná tabulka? Jedná se vůbec o soukromý pozemek?

Odpovědi
anonym

Pokud si nemůžete být jist tím, že pozemek je soukromý, tak jste povinen vycházet z předpokladu, že takový je. Někomu určitě patří.
Vstup na soukromý pozemek je narušením osobního vlastnictví. Postih bude vycházet z toho, co na tomto pozemku způsobíte za škody.
Také se mi u tchýně stalo, že najednou se na zahradě objevili cizí lidé se žebříkem a začali si otrhávat švestky. Argumentovali tím, že ty stromy přece nikomu nepatří. Nechali toho drancování až jsem šla mobilem volat policii.

Vseznalek88

Zase tady plácáte nesmysly.

Každý NEOPLOCENÝ pozemek je VEŘEJNÝM PROSTRANSTVÍM a můžete se po něm tedy volně pohybovat. Žádný postih Vám za pohyb po takovém pozemku samozřejmě nehrozí..
Majitel pozemku Vás však může ze svého neoploceného pozemku vykázat.

LuK4S3k CZ

Já bych řekl že ne, když tam nic nezničíš nebo neukradneš jen projdeš tak by to podle mě nemělo být trestné.

Sůwa

To bys nesměl ani do lesa, protože ten taky někomu patří, takže je to soukromý pozemek…