Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu být trestně stíhán za něco, co napíšu v soukromé zprávě někomu na Facebooku?

Zdravím, mohu být trestně stíhán za něco, co napíšu v SZ někomu na FB? Je jasné, že například nelegální nabídky či výhružky trestány být mohou, ale co "extremistické" výroky na adresu uprchlíků?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne. Trestné mohou být pouze veřejné projevy. Když se podíváš na § 355 a § 356 třeba zde: http://business.center.cz/… , tak uvidíš, že vždy je tam slůvko "veřejně". Co je to "veřejně", viz § 117 tr. zákoníku.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

To bych tu dávno nebyla.

Kdybys to psal veřejně, tak tě někdo může nahlásit, ale v soukromých zprávách snad těžko.


Avatar uživatele
Stříbrný

houby...kdo se bojí, ať si hraje s kačerem


Avatar uživatele
Pokročilý

V soukromí asi ne, ale pozor aby toho příjemce toho textu v budoucnu nezneužil proti tobě.
Třeba např. napíšu Karlovi, že bych nejraději zapálil stan s uprchlíkama. Karel to s partou cestou z hospody udělá a na koho asi tak svedou že je někdo navedl ??? Už se vezeš s nima. Ta soukromá zpráva nemusí být napořád soukromá, nejlepší je říkat si takové věci mezi sebou.


Avatar uživatele

Pokuď jste spravedlivý a čestný, tak se většinou vytrestáte spontánně sám, snad vůči svědomí.

lexx - pokuď se nebojíte, tak si tahejte dál "čerta za ocas".


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud ten někdo bude např. státní zástupce, tak ano.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.