Sůwa

Souhlasíte se zjištěním „vědců“, že láska ke kočkám je jednostranná?

Právě mne pěkně nadzvedl článek na novinkách.cz :
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/320747-kocky-sice-poznavaji-sveho-majitele-ale-vztah-si-s-nim-neutvori.html
Zásadně nesouhlasím, jen kočka si ve vztazích ( na rozdíl od psů ) vybírá. Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
beer

V podstatě to ale tak je, byť to u svého miláčka můžeme cítit úplně jinak.
Vztah kočka-člověk a pes-člověk je zcela rozdílný a nepotřebuji k tomu žádné vědátory, ani jejich odůvodnění. Přesto se všechny kočky měly u mne dobře a dávaly to svým kočičím způsobem najevo ))
Doplňuji:
Proto si myslím, že důležité je pouze to, aby byl vztah člověka se zvířetem oboustranně prospěšný.
A vědci – ti ať si bádají jak je libo ))

Další odpovědi
Rocker

Nejspíš to bude tím,že vědci brali kočky jako věc ke zkoumání,takže nejspíš neláska byla oboustranná.

anonym

Jsou různá plemena koček a různá plemena psů s velmi rozdílnými povahami
a to i v rámci plemene, natož u různých kříženců.
Jsou psi, kteří mají introvertní povahu a jsou kočky extrovertní. Řekla bych,
že tvrdit, že psi jsou šmahem takoví a makoví a kočky úplně jiné, nelze. Kdo
s těmito zvířaty žije, je s nimi v denním kontaktu a může porovnávat více jedinců, tak ví, že každý pes i kočka má jinou povahu a vlastní „osobnost“.
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=60­7536835971012&set=a­.493050557419641­.1073741826.49304894075­3136&typ

Kdo frčí ve facebooku, doporučuji stránky Kočka jako lék. 🙂

Zdroj: vlastní chovatelské zkušenosti

HonzaK

Nesouhlasim :) Nase kocka nas miluje :)

briketka10

nesouhlasím a basta !!
můj bezdomoveček UFÍK si našel cestu k mým dveřím
a je mu u mně tak dobře, že se mu nikam nechce☺
Doplňuji:
ten čičák na fotce je přesně Ufoun..

anonym

Nemám dostatečné informace k tomu, abych posoudil, jak funguje vztah koček k lidem.
Ale určitě si názor neudělám na základě nějakého článku na Novinkách – to už bych snad spíše důvěřoval (z)hodnocení politické situace ČR v Blesku… Já se přiznám, že dokonce ani ten web už pár let nečtu (Blesk jsem nečetl nikdy).
😉

zjentek

můj názor je takový, že když někdo „zásadně nesouhlasí“, těžko mu rozšířit obzory. Spíše jsem se zamyslel, koho si asi „na lásku“ vybere kočka, kterou jsem si vybral k sobě domů

Sarrow

Určitě jsou mezi kočkami i vyjímky, ale se „zjištěním“ souhlasím, kočky jsou egoistická stvoření i nejlepší přítel člověka je nenávidí.
Doplňuji:
*výjimky

Andre5000

Ano, ať se nám to líbí nebo ne, kočky na člověku závyslé prostě nejsou. Nejlépe to vystihuje tento aforismus – Když krmíte rok psa, pes řekne, je to Bůh, krmíte-li rok kočku, kočka si řekne, asi jsem Bůh.

atena11

U většina koček platí že je láska oboustraná. Samozřejmě to může být i naopak a to že tě kočky jenom využívaj a ty je posloucháš na slovo (mnouknou si ze chteji konzervu atd), ale take znam kocku která žije s jedním párem a chlapa nenávidí.Přitom s ní žije od malička a nic špatného jí neudělal a s paní se mazlí a vyžaduje si od ní pozornost.

Doplňuji:
Já kočky beru jako inteligentní zvířata (Nikdy až moc) lastně bych kolikrát řekla že pánem je kočka a ne její páníček

onemisfit

jedna naše kočka neskutečně štve,pořád dolejzá a otírá se o mně.já jí vždycky odstrčim ale ona se vrátí…
zato tu druhou mam hrozně ráda a u tý je úspěch dotknout se jí…