Avatar uživatele
Sůwa

Souhlasíte se zjištěním „vědců“, že láska ke kočkám je jednostranná?

Právě mne pěkně nadzvedl článek na novinkách.cz :
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/320747-kocky-sice-poznavaji-sveho-majitele-ale-vztah-si-s-nim-neutvori.html
Zásadně nesouhlasím, jen kočka si ve vztazích ( na rozdíl od psů ) vybírá. Jaký je váš názor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, beer, briketka10, zzzzz, Bedy, Sarrow, KatkatkaW, gagaga, anonym, Anikitos před 3788 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

V podstatě to ale tak je, byť to u svého miláčka můžeme cítit úplně jinak.
Vztah kočka-člověk a pes-člověk je zcela rozdílný a nepotřebuji k tomu žádné vědátory, ani jejich odůvodnění. Přesto se všechny kočky měly u mne dobře a dávaly to svým kočičím způsobem najevo ))
Doplňuji:
Proto si myslím, že důležité je pouze to, aby byl vztah člověka se zvířetem oboustranně prospěšný.
A vědci – ti ať si bádají jak je libo ))

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Nejspíš to bude tím,že vědci brali kočky jako věc ke zkoumání,takže nejspíš neláska byla oboustranná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jsou různá plemena koček a různá plemena psů s velmi rozdílnými povahami
a to i v rámci plemene, natož u různých kříženců.
Jsou psi, kteří mají introvertní povahu a jsou kočky extrovertní. Řekla bych,
že tvrdit, že psi jsou šmahem takoví a makoví a kočky úplně jiné, nelze. Kdo
s těmito zvířaty žije, je s nimi v denním kontaktu a může porovnávat více jedinců, tak ví, že každý pes i kočka má jinou povahu a vlastní „osobnost“.
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=60­7536835971012&set=a­.493050557419641­.1073741826.49304894075­3136&typ

Kdo frčí ve facebooku, doporučuji stránky Kočka jako lék. 🙂

Zdroj: vlastní chovatelské zkušenosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HonzaK

Nesouhlasim :) Nase kocka nas miluje :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

nesouhlasím a basta !!
můj bezdomoveček UFÍK si našel cestu k mým dveřím
a je mu u mně tak dobře, že se mu nikam nechce☺
Doplňuji:
ten čičák na fotce je přesně Ufoun..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemám dostatečné informace k tomu, abych posoudil, jak funguje vztah koček k lidem.
Ale určitě si názor neudělám na základě nějakého článku na Novinkách – to už bych snad spíše důvěřoval (z)hodnocení politické situace ČR v Blesku… Já se přiznám, že dokonce ani ten web už pár let nečtu (Blesk jsem nečetl nikdy).
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

můj názor je takový, že když někdo „zásadně nesouhlasí“, těžko mu rozšířit obzory. Spíše jsem se zamyslel, koho si asi „na lásku“ vybere kočka, kterou jsem si vybral k sobě domů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sarrow

Určitě jsou mezi kočkami i vyjímky, ale se „zjištěním“ souhlasím, kočky jsou egoistická stvoření i nejlepší přítel člověka je nenávidí.
Doplňuji:
*výjimky

Upravil/a: Sarrow

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Ano, ať se nám to líbí nebo ne, kočky na člověku závyslé prostě nejsou. Nejlépe to vystihuje tento aforismus – Když krmíte rok psa, pes řekne, je to Bůh, krmíte-li rok kočku, kočka si řekne, asi jsem Bůh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atena11

U většina koček platí že je láska oboustraná. Samozřejmě to může být i naopak a to že tě kočky jenom využívaj a ty je posloucháš na slovo (mnouknou si ze chteji konzervu atd), ale take znam kocku která žije s jedním párem a chlapa nenávidí.Přitom s ní žije od malička a nic špatného jí neudělal a s paní se mazlí a vyžaduje si od ní pozornost.

Doplňuji:
Já kočky beru jako inteligentní zvířata (Nikdy až moc) lastně bych kolikrát řekla že pánem je kočka a ne její páníček

Upravil/a: atena11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
onemisfit

jedna naše kočka neskutečně štve,pořád dolejzá a otírá se o mně.já jí vždycky odstrčim ale ona se vrátí…
zato tu druhou mam hrozně ráda a u tý je úspěch dotknout se jí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata