Kepler

Souhlasíte s tvrzením „In vino veritas, in pivo taky.“?

Je důležitá forma alkoholu? Proč je pití vína považováno za něco ušlechtilejšího?

Nejlepší odpověď
marci1

Tak to nevím, pití piva se považuje jako pití pro ty „dolní“, ale co třeba bezdomovci? Pijí převážně víno. 🙂
Ve víně je pravda, v pivu je síla a ve vodě jsou bakterie. Německé přísloví
V tom právě spočívá léčebnej účinek piva, že vás při něm nic nenapadá. Vladimír Páral
Švejk vzkázal abstinentům: Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

Další odpovědi
dudu

Zásadně nesouhlasím. Je historicky ověřeno, že z vína se zpívá a z piva blbne.

Emefej

Je to pravda.
To že po pivu se blbne, říkají jenom ti, které maželka nepouští do hospody.

Gestas

Dá se snad pivo přeměnit v krev Kristovu?

quentos

Souhlasím, užil jsem to takhle nějak kdysi v jedné básni :{)> ale všeho moc škodí – i té pravdy. Mít v žaludku přes litr pravdy, to nedopadá dobře…
K té třetí otázce – to by mě taky zajímalo. Možná je to tím, že víno převládá v ženské společnosti a ženy jsou podle etikety „výše společensky postavené“.

hapiky

Šlo asi jen o alkohol, víno bylo nejdostupnější alkohol, při jehož konzumaci se dotyčnému poněkud rozvázal jazyk.

Klaproth

Souhlasím, mnoho pravd jsem se při pití piva dověděl, ale většinu si jich nepamatuju.

Admin2

Proč je pití vína považováno za něco ušlechtilejšího, si můžete přečíst v archivu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-tento-vyrok
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-pravda-in-vino-veritas-ve-vine-je-pravda

quentos

marci1: geniální, dík, to si zapamtuju :{D>

Admin2

Slova si můžete přečíst v odkazu, která marci1 nevložila.
http://www.pi­vovar.cz/cita­ty-o-pivu/

marci1

🙂

Kepler

hapiky: myslím, že nejdostupnější bylo vždycky pivo. Bylo jej možno vyrábět i v severních končinách a je to pravděpodobně nejstarší doložitelný alkoholický nápoj.

hapiky

Asi bych nedal přednost tehdejšímu pivu před vínem.

Kepler

Gestas: Nedá. Víno taky ne.