Avatar uživatele
zzzzz

Souhlasíte s trestem pro Romana Týce? Je to ten co vyměnil panáčky na semaforech.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, veruska, pizlicka před 4403 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne

Navzdory poznámce od led, se mělo jednat o přestupkové řízení, kde je stávající strop pro pokutu do 5 tisíc. Účelové překvalifikování na trestný čin je evidentní porušení zákona, na něž už Týcův obhájce podal stížnost k Nejvyššímu soudu.
Týc uhradil škodu, ale odmítl zaplatit nesmyslně extrémní pokutu
60 tisíc Kč s tím, že mu soud z tohoto titulu nařídil si to odsedět.
Prostě Absurdistán v režii mafie.
viz odkaz pro méně zasvěcené:
http://www.no­vinky.cz/krimi/261152-vytvarnik-tyc-milost-nedostane-k-jejimu-udeleni-chybi-dostatecne-duvody.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ne

to tedy nesouhlasím a byla jsem naštvaná – kdo potrestá ty lumpy za to, že nesvítí lampy u silnic, že nejsou natřené přechody a spravené silnice !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ne

Ani v nejmenším, trest pro něj mě celkem vytočil. Připadá mi, jako by si na něm vybili zlost z toho, že jim velké ryby proklouzávají mezi prsty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Ne

nevim,proc nesouhlasim,ale je to buzerace.pocho­pim,kdyby zmenil barvy,ale takto nikoho nezmatl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Ne

S trestem snad nemůže nikdo soudný souhlasit, aspoň bylo něco veselejšího na ulicích. Vůbec by mne nenapadlo, že ho za to chce někdo trestat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ne

Kdyby se takto „důkladně“ řešily skutečně závažné případy, bylo by nám hej.
Nechápu, jak se z přestupku, dejme tomu výtržnictví, pro mne ale i jisté formy uměleckého projevu, může dělat něco tak výrazného a odsouzeníhodného.
Je vidět, že krást a vraždit mohou v Čechách cikáni vesele, ale kdyby je nedejbože napadlo něco vtipného nebo intelektuálního, tak konečně půjdou sedět. Takže zase zero!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano

Trest za pozmenenie úradnej tabule, dopravnej značky a podobne zákonom stanovených… Ano. Otázka je výška trestu.
Veď zmenením obrázku, vlastne pozmenil dopravné značenie, ktoré sa týmto stalo podľa zákona neplatným – semafory boli svojim praznačením neplatné.
Na druhej strane oživenie a vytvorenie „veselých semaforov“ oživilo fádnu sivosť ulice. Pýtam sa týmto „Šedých pánov a dám na radniciach“: Naozaj musí panovať na uliciach sivosť ako pri zamračenom počasí. Napríklad umiestnením veselých prechodov a semaforov pri detských zariadeniach vlastne ľahšie naučíte deti používať a využívať prechody. Šoférov takéto značenie môže vybudiť do zvýšenej pozornosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ne

Nesouhlasím ale co kdo nadělá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Ano

Vždyť měl možnost si zvolit. A zvolil si toto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Sice byl krutý a škaredý, ale Ne-e

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bbk

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Naozaj musí panovať na uliciach sivosť ako pri zamračenom počasí?

před 4402 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ještě jsem zapomněl dodat jedno velice podstatné hledisko. Dle právních odborníků vůbec nebyla vzána v potaz zaručená svoboda uměleckého projevu, která je v naší legislativě zakotvena.

před 4402 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

oprava „vzata v potaz“.

před 4402 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek