Souhlasíte s tímto tvrzením?

Jedna soudružka z ODS do Č. Rozhlasu+ řekla, že nemůže být 100% zaměstnanost, protože lidé by si nevážili práce a nikdo by pořádně nepracoval. Dá se s tím souhlasit?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano.
Pamatuju doby, kdy byla „100% zaměstnanost“ – a lidé si nevážili práce a nikdo pořádně nepracoval. Kromě toho neustále a všude chyběly pracovní síly.

Další odpovědi
anonym

Nesouhlasím, protože i nezaměstnanosti jsou lidé, kteří práci odflinknou. Je toho dost ve st. správě, úředníci.

www

Ne.
100% zaměstnanost sice být nemůže a nebude, ovšem z jiných důvodů. Ale jen částečně pravdu má.
Názor
Doplňuji:
Žádné státní zřízení není dokonalé, stejně tak jako je nedokonalý i jeho trh včetně trhu práce.
100% zaměstnanost může být proto jen uměle vytvořena, což přináší spoustu daleko větších problémů, než jen to, že si někteří práce neváží.
Soudružka dle mého jen papouškuje cosi čemu v podstatě nerozumí. Už jsem to četl kdesi ikskrát. 🙂

anonym

Nemohu souhlasit s tím, že z ODS pronesla ona památná slova „soudružka“. ODS se rozhodně nerovná KSČ.
Pokud jde o 100% zaměstnanost, tak ta by při plánovitém hospodaření klidně být mohla. Nesouhlasím ale s tím, že za socialismu se díky tomu nepracovalo. Ono to totiž je ve všech zřízeních a dobách tak, že jsou lidé, kteří pracují a potom jsou flákači, které k práci nepřinutíš, ani kdybys je na kolenou prosil.
Hodně se mi líbí, kolik mudrců-specialistů se najde při hodnocení doby nedávno minulé. Na době současné je těch šrámů a jizev totiž zřetelně více a za dražší peníze. Komunistka jsem nikdy nebyla, ale opravdu už mám dost toho, jak si dnes mažeme med kolem pusy, jak že jsme to vlastně dobří. No, nejsme. Zvyšující se státní dluhy a klesající životní úroveň mluví pro většinu obyvatel srozumitelně.

ten který je

100% zaměstnanost nikdy nebyla,není a nebude.I za socialismu nebyla.Ten kdo nepracoval a nemohl prokázat zákonnou obživu šel sedět do basy pro příživu.Pokud nevěříš,zeptej se pro změnu nějakého soudruha z KSČM.:-)
Těžko nutit do práce někoho kdo se má lépe ze sociálních dávek.

pusinka50

Pořád se někdo naváží do komunistů, aby zdiskreditoval tehdejší dobu. Za socialismu tu byly sociální jistoty, práce pro každého, podnikové byty „za hubičku“, bezúročné předmanželské půjčky, podnikové jen z poloviny placené dovolené, zdarma lázně, důchody v odpovídající výši slušné životní úrovně, zdarma školství, zdarma mateřské školy a vyučení mladí lidé měli jistou práci u podniků, u kterých se na 3 roky zavázali pracovat, atd. atd. Dnes stále vidím u práce s lopatou 8 lidí okolo, zatímco pracuje jen jeden. Nebyla jsem v komunistické straně a ani do ní nevstoupím. Jsem nestranička. Ale mám možnost srovnání tehdejší a současné doby. To, že není v tomto státě práce a je nezaměstnanost, způsobily Klausovy privatizace a za vlády ODS rozprodání podniků zahraničním investorům a zisky z toho plynoucí nešly do vládní kasy, ale do soukromých kapes vládních činitelů a výše postavených managerů, místo toho, aby šly na podporu podnikání, když už si „nahoře“ vymysleli, že bude u nás kapitalismus.
Zajímavé je, že za 40 let vlády komunistů neexistoval žádný státní dluh a na důchody bylo ve státní kase vyčleněno 77 miliard korun.
Peníze do státní kasy plynuly z našeho exportu kvalitních českých výrobků. Dnes tu nemáme již žádné velké výrobní podniky, vše je rozprodáno.
Dovážíme aušusové a zdraví a dětem nebezpečné výrobky z Číny.
Na práci se najímají na černo pracující Ukrajinci za minimální mzdu a náš trh stále více přebírají Vietnamci. To jsou dva velké úniky daní, se kterými nikdo nic nedělá, až na výjimečné šťáry ve vietnamských tržnicích.

Toto vše způsobuje, že u nás již 100% zaměstnanost nikdy nebude existovat, nikoliv proto, že by to ohrožovalo trh práce, to je pitomost, protože ten za komunistů fungoval skvěle, ale jen proto, že nejsou pracovní místa. A kolik peněz stát prodělává na podpory v nezaměstnanosti raději nebudu domyšlet.