gulag

Souhlasite s timto navrhem ? (Redukce alkoholiku)

Jelikoz patrim mezi odpurce alkoholu (spis diky nasledkum), tak me napadlo jak vyresit problem dopravnich nehod, vrazd a nasilnich prepadeni pod vlivem teto drogy, ktera je v drtive vetsine pripadu horsi nez ruzne pervitny, lsd apod.

Muj navrh je nasledujici. Clovek, ktery dosahne plnoletosti bude moci zacit pit alkohol pote, co udela psychologicke zkousky pod vlivem alkoholu. Napr mesic budete chodit k psychologovi, ktery vas bude opijet a pak bude zkouset vas prah agrese apod, aby zjistil jake jsou vase limity (i kdyz u psychologa kazdy jedna jinak, ale orientacne by to mohlo stacit). Pote do mesice dostanete listek, ze mate dovoleno pit alkohol, kde bude zaroven i napsano do kolika promile muzete pit.

Samozrejme predstava, ze chodim k psychologovi chlastat je komicka, spis bych si ten proces predstavoval ve stylu psychiatrickych leceben, kde vam davaji prasky.

Co na muj navrh rikate ?

Odpovědi
Questman

Je to totální nesmysl.
Nezaplatitelný a neregulovatelný.
Je hezké, že jsi proti alkoholismu ale tvůj nápad je nesmyslný a v principiálních bodech přímo porušuje základní lidská práva i svobodu jednotlivce.

Jakýsi druh psychické zkoušky bych zavedl ale u jiných věcí – například co se vlastnictví některých plemen psů týče, na to bych zavedl něco jako „zbojní průkaz“ na psa (ale za rozumnou cenu, do 2–3 tisíc maximálně) zahrnující základní psychiatrický posudek majitele a přezkoušení psa ve výcvikovém středisku :)

Dochy

Je to ptákovina. Spousta lidí se nepotřebuje opíjet. Dá pivko či dvě a cítí, že je to takakorát a dál si daj radši něco jiného. Tvůj návrh by vlastně znamenal, že člověk, kterej se za normální situace neopije podstoupí otravu alkoholem včetně rizika jak poškození zdraví, tak získání závislosti…