Pájo

Souhlasíte s tím, že nakrájené jablko chutná lépe a více vás nasytí, než jablko v celku?

Platí to obecně o většině potravin. Přemýšleli jste někdy o tom, všimli jste si toho?

Klidně si udělejte pokus dle následujícího „receptu“ ;)

Vezměte si dvě velikostně podobná jablka. Omyjte je, jedno z nich pokrájejte na čtvrtiny, vykrojte z nich jadřinec a rozkrájejte na tenké plátky (jako na štrůdl)namističku. Snězte jak celé jablko, tak pokrájené s odstupem času.
Porovnejte a napište mi.

Nejlepší odpověď
Sůwa

To ani nemusím zkoušet, celé jablko bych nesnědla. Sice nevím, jestli chutná lépe, ale vadí mi kousat do celého jablka 🙂

Další odpovědi
Drap

Souhlasím, je to všeobecně známá věc

Conchus

Ano, to platí opravdu, konzumování všech potravin, zvolna i s mírnými přestávkami, způsobí, že náš zastaralý pocit nenažranosti a touha všechno schlamstnout hned najednou a přežrat se, se utlumí.

briketka10

souhlasím je to tak, zrovínka včera jsem si koupila Goldeny
krásný žluťounký u starý paní ve městě už uklízela se synem
na poslední chvíli a hrušky Máslovky mňam :) a u ségry
nakrájela jedno jablíčko se smetanovým sýrem Machland
no jéje to je taková lahůdka nad jakou néní, jenže její čoklík
Yorkšír pochtíval ten sýr až mi zbyla jen půlka :O
Doplňuji:
zkuste si jablíčko posypat chilli kořením :)

anonym

Mám to s jablky jako Sůwa, není mi příjemné ohlodávat jablko až na ohrzyek.

bolak

Jasně, a já to mám nejenom s s japkama, třeba i s pomerančem mám vlastní postup. Vždycky ho rozkrojím nožem na půl, vezmu tu jednu půlku, vyhryžu její obsah předníma zubama jako králík až co to jde, to co z ní zbyde pak vobrátím naruby, vykoušu ty zbytky co zůstaly přilepený zevnitř a to samý pak udělám s druhou polovinou pomaranče. Mně to totiž jinak nechutná, ale je to zajímavý. Zajímalo by mě jestli má někdo s nějakou potravinou podobnej rituál.

Jo, a pamatuju že ve školce sem měl kamaráda, a ten jedl jablíčka i s ohryzkem. Tvrdil, že ten je prý na tom to nejlepší. Prase.

david22

Mám to stejně. Taky je to tím, že když vykrajuješ jablko, zbyde ti menší odpad, než když vykousáváš ohryzek.

pizlicka

ano,je to tak.mozek upozorni na sytost v zaludku az po dvaceti minutach.cele jablko snim do deseti minut maximalne,krajene do tech dvaceti.

elektrikář

Když sníš 10 dekové jablko na posezení, nebo po kouskách je to stále 10 deka jablka To je jen opický jev když je nakrájené zdá se ti toho víc. Chtěl bych mít jen takovéhle problémy jako ty.

Pájo

Tak to jsem, bolaku, prase taky… a je nás tu dokonce víc ;)

hanulka11

já taky papaááááám až na stopku celé jablíčko – a nevadí mi to .

Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

manon

Pájo: Čteš mi myšlenky :) Podívej, co tady mám připravené – jen vložit: „Pro bolaka – važ slova :D:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-problem-snist-jablko-kompletne-i-s-jadrincem-a-nejist-jen-stopku

Pájo

Jen dodám, že jadřinec klidně sním, ale uritě není na jablku tím nejlepším.
Na jablku je totiž nejlepší…

.....
.......
stopka

(humor)

bolak

jj, nevím proč ale jedení jablka i s ohryzkem ve m evokovalo jeden vtip, který sem kdysi slyšel >

Přijde chlap do nejdražší restaurace ve městě.
Posadí se, přijde číšník a ptá se:
„Čím můžeme posloužit, pane?“
A chlap říká: „Dám si hovno s cibulí.“
Číšník se diví, ale je to nóbl podnik,
a tak se musí snést veškeré libůstky hostů.
S kuchařem dají na talíř hovno s cibulí,
host to sní, utře si ubrouskem ústa, zaplatí a odejde.
Druhý den zase přijde ten chlap do té restaurace
a zase si objedná hovno s cibulí.
Číšník to přinese, chlap to sní, zaplatí a jde pryč.
Třetí den přijde ten samý chlap zase do té restaurace
a číšník se ho už automaticky ptá:
„Jako obvykle – hovno s cibulí, pane?“
Pán se jenom důvěrně usměje a říká:
„Ne, dnes bez cibule,
mám rande a nechci, aby mi páchlo z držky!“

Lucijej

A pak – kdo je tu prase...... jenom doufám, že jsi nebyl předlohou toho vtipu ;o)

Jsem si zrovna chtěla dát sváču, ale nějak mě přešla chuť, blé.

bolak

že uhodnu co ti máma zabalila do ubrousku… :))

Lucijej

Příspěvek smazán administrátorem.

bolak

:))

anonym

ad bolak: :)))

anonym

ad bolak: :)))

manon

:)

pizlicka

boláku 🙂