dougie

Souhlasíte s testováním na zvířatech?

Nejlepší odpověď
Ponytail

Záleží na tom, co se testuje. Až nějakému rádobyochránci zvířat zahrání život lék, který byl otestován na zvířeti, tak bude jedině rád.

Další odpovědi
Michal Kole

Jsou tady oba názory a oba mají pravdu. Zvíře se nemůže bránit, ale zase je potřeba třeba léky otestovat. Jedině snad lidští DOBROVOLNÍCI z řad vězňů na doživotí

arygnoc

bohuzel nic jineho nam nezbyva.
da se testovani (asi ano) udlat tak, aby nebolelo.
ale asi ne vzdy.
hitlerovi doktori to skouseli nalidech, ale doba se nastesti (pro lidi) zlepsila.

povazuji to za nutne zlo.

tom004

Já ano.Samozřejmě,jde o formu,a zacházení se zvířaty,při těchto testech.Těch X zvířat,která,při těchto testech nepřežijí,je malá daň,za to,aby potom schválené léky,zachráni­li,statisíce,ne­bo miliony životů,lidem.Člo­věk,je na vrcholu potravního retězce,a rád by tam zůstal.Nebo,to otočím.Určitě dost z vás vidělo,sci-fi film,„Planeta opic“.Tak,jak se vám líbilo,když si opicce,s námi vyměnili místo,a my byli,těmi pokusnými králíky?A,že to byla fikce,no.........

chudst

Souhlasim nejvice s Michalem Kolem. A muj nazor presne vystihl arygnoc.

Vsichni tu mate pravdu; tom 004 to krasne popsal – co kdyzby existoval nekdo, kdo je nad clovekem a testoval to nedobrovolne na nas? To bychom asi mluvili jinak.

Ale proste testovani na zviratech je nutne zlo, chceme-li leky, nic jineho nam nezbyva – priznejte si to vsichni, kteri to tak zaryte odmitate. Ja si take priznavam, ze je to neeticke ba dokonce proste nefer vuci zviratum, ale tady proste neni pro srdce misto. Jen pro rozum. A rozum rika, ze chceme-li leky, musime je testovat; sice v co ‚nejlidstejsich‘ podminkach, ale pokud to ma za nasledek, ze zvire musi zemrit, budiz. Lidskych dobrovolniku je malo. Tak si otevrete oci, vy zastanci „netestovani“. Az jednou nedejboze dostanete treba rakovinu ci nevim co, budete radi, ze vas vyleci. Nebo budete odmitat lecbu jen kvuli tomu, ze jako vsechno to bylo testovano nejdrive na zviratech?
Doplňuji:
Barnajka spravne podotkla jednu vec, se kterou se naprosto ztotoznuji: nesouhlasim, aby vonavky byly testovany na zviratech. To uz je skutecne pouze lidsky egoismus a chtic. Vonavky a podobne veci jsou neco jineho. Puvodne jsem to chtel napsat, ale pak se mit o vykourilo z hlavy, protoze jsem se ponoril do leku.

Jednoduse shrnu cely muj text: leky testovat ano, vonavky ne.

perry001

v žádném případě. Zvířata se nemohou proti tomu bránit, a v tuto chvíli si myslím, že mají stejná práva jako člověk. Proč by měl třeba zemřít šimpanz ošklivou smrtí jenom aby se nějaká panička mohla „namake-upovat“?

Babsi

Ne. Žádný člověk, který to má v hlavě v pořádku s něčím takovým nesouhlasí…

Džuls

Absolútne nie! Už dlhšiu dobu sa zaoberám touto témou a myslím si, že sa jej aj v dnešnej dobe venuje veľmi málo pozornosti. Hnevá ma, keď ľudia doslova zatvárajú oči pred týraním/testovaním( ktoré je skoro vždy prevádzané bez použitia narkózy)… Tento problém treba začať riešiť radikálne, a hlavne, čím skôr. Ubližovať zvieratám je svinské…

Lucule13

rozhodně ne,nevím kdo to může na zvířatech testovat je to odporné.četla jsem jak to třeba testují na králících např: jim do očí stříknou nějakou látkou a čekají co to udělá a jaký to bude mít následky prostě odporný!!!

barnajka

Vždycky si říkám, že pokud jsem někomu život nedala, nemám ani právo mu ho vzít. Vztahuju to jak na lidi, tak i na zvířata. To je důvod, proč jsem se už jako dítě dala na vegetariánství.. a to je důvod, proč jsem tak trpěla, když jsem se ze zdravotních důvodů musela k masu vrátit :))

S testováním na zvířatech rozhodně nesouhlasím, ale pokud jde o testování ve jménu hledání nových léků, snad to ještě chápu. Nevím sice, jakým právem se člověk pasoval do role pána nad vším živým, ale stalo se, já to nezměním…a musím se chtě-nechtě smířit s tím, že v téhle společnosti bude život člověka vždycky nadřazen životu zvířete. Co na tom, že zabijeme miliony/miliardy myší, potkanů, králíků, opic, prasat atd…když to zachrání pár stovek/tisícovek lidí. Mluvím trochu s nadsázkou – berte mě tak, prosím :)

Rozhodně je ale HUMUS, když zvířata musí umírat (a neskutečně krutým způsobem) JENOM PROTO, aby si nějaká fiflena mohla díky „zázračným“ krémům o pár roků prodloužit mládí. NIKDY NIKDO nevynalezne elixír mládí nebo věčnýho života – stáří k životu patří a jednou čeká na nás všechny. Bojovat proti tomu je proti přírodě, stejně tuhle bitvu nikdy nevyhrajeme. Ty krémíčky a vodičky a omlazovací séra si můžeme patlat na šňupák třeba 10× denně, ale stáří nám maximálně oddálí o pár let – vrásky stejně nakonec přijdou. Jestli nám lidem stojí těch 5 let „mládí navíc“ za všechny ty zmařený životy zvířecí… ??!!?? :(

Nebudu pokrytec a nebudu tvrdit, že kosmetiku nepoužívám. Jo, používám – a občas etikety neřeším, takže dost možná kupuju i tu kosmetiku testovanou na zvířatech. Není to omluva, ale i tak musím na svou obhajobu říct, že mám té kosmetiky spotřebu tak malou, že oproti jiným ženským jsem fakt žabař. Chabý argument, vím. Když už si nějakou tu šminku nebo krém koupím, většinou se opravdu snažím ty etikety před nákupem číst. Nenosím kožený oblečení ani doplňky, maso jím minimálně. Vím, že testování na zvířatech nezastavím, ale kdybych tu moc měla, zakázala bych ho aspoň v tom kosmetickým průmyslu. Pokud se objev novýho krému bez testování na zvířatech neobejde, tak ten krém holt nebudeme mít. No bóóóže, to se toho stane! Podle mě je to zkrátka luxus, bez kterýho se přece můžeme obejít. Když budeme rozumní a budeme chtít :(
Doplňuji:
chudst: :)

pokazdejinak

léky ano, jinak to zatím nejde… kosmetiku v žádném případě

kamila44444

Nesouhlasím! Přece mají taky právo žít jak my,ne?Tak proč by měli trpět zrovna oni.Kdyby tak zvířata vládla a dělali by testy na nás.Taky by se vám to nelíbilo!

Evasky

Já ne.