hapiky

Souhlasíte s názorem, že správný muž na ženě kromě jejího příjmení nic nemění?

Nebo je potřeba ji předělat k obrazu svému?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne tak docela. Nejvhodnější je – ostatně jako téměř vždy – kompromis, kdy se oba přizpůsobí sobě navzájem. Nemění se celí, ale jen něco – např. si odpustí některé zlozvyky.

Další odpovědi
ivzez

Nesouhlasím:
Správný muž na ženě nemění vůbec nic.
A správná žena nemění nic na muži.

Něco jiného je dobrovolně se někomu přizpůsobit
(v partnerských vztazích samozřejmě vzájemně)
a/nebo dobrovolně přijmout příjmení partnera/partnerky.

Drap

Takový názor jsem doposud neslyšel. Pokud žijí dva, popřípadě více lidí společně, ta se všichni pod vlivy druhých mění. Ať chtějí nebo ne.

Jiří Bohumil

Vždy je nutno, pokud se mají partneři rádi, aby se v průběhu celého života a stále přizpůsobovali a tolerovali vzájemně. Muž není ženě nadřazen. A pokud si to myslí, je to trouba. Pokud se ale přestanou partneři přizpůsobovat a tolerovat, přestanou se mít i rádi a tím to končí. A to se dnes stává, bohužel, až příliš často. A pokud už mají děti, ty to odnáší nejvíc.

hapiky

Drap: Jde o to že „sám muž“ na ženě nic nemění.

Slunečniceee

Taky si myslím, že by menší změny měly proběhnout u každýho. Kompromisy:)