annas

Souhlasíte s názorem psychologa?

Dnes ráno mluvil v rozhlase psycholog o tom, co muž očekává od manželky či partnerky.

  1. Uvařeno, uklízeno – servis základních potřeb.
  2. Sexuální uspokojení – kdykoliv chce on.
  3. Stálý obdiv, lichocení, chválení.
  4. Málo úkolů, nezatěžování starostmi a „nesmyslnými“ požadavky.

Když partnerovi vyjdeme vstříc, způsobíme mu radost?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.
Uvedený názor vyslovil v rozhlase olomoucký psycholog dr. Smékal. Jeho slova o tom, jak se muži dívají na ženy, jsem neslyšela. Nejde o žádný socialistický názor psychologa, protože jeho slova vycházejí z poznatků z praxe ostatních psychologů i jeho až po r. 1989. Vztah mezi mužem a ženou se přece vytvářel již v dávné minulosti, jak se zmínila i Nuk nuk. Dr. Smékal svými slovy nijak nesnižuje roli ženy a nepřeceňuje roli muže. Vypovídá o tom, jak se muž v převážné míře jeví ženám a že jisté skutečnosti by měla žena tolerovat. (stejně i naopak). Svého partnera brát takového, jaký je. Vždyť v osobním i pracovním vztahu by měl být každý jedinec psychologem – jednat asertivně, bránit svá práva, ale neubližovat jiným. Každý dělá to, co považuje za správné.
Mohu říct, a to nejen ze své zkušenosti, ale i ze zkušeností svých známých, že s tvrzením psychologa souhlasím. Rovněž GangstaHelper se vyslovil tak, jak většina mužů uvažuje. Toruk trochu opatrněji. (Nic ve zlém).

  1. Muž chce slova chvály občas slyšet (rovněž jako žena) – občas nejlepší prostředek pro získání toho, s čím partner moc nesouhlasí.
  2. Partner jistě uvítá, že má kolem sebe pořádek, jídlo na stole, i když někdy nepřidá komentář.
  3. Otázka sexu – je individální, zda vždy převažuje mužská touha. Jak píše Rynek – k tomu jsou potřeba dva.
  4. Ukládání úkolů – muž zvládne zpravidla jen jeden, zatímco ženy třeba tři (vzpomínám si, že už některá uživatelka „hodila“ tuto otázku do diskuse).

Existují výjimky mezi muži i ženami. Některý muž se zapojí zcela do chodu domácnosti, jiný částečně, ale přesto zůstává „chlapem“. Žena může převzít mužskou roli, ale je nezastupitelná v tom, že rodí děti. Je těžké žit s ženami (s muži), ale ještě těžší je žít bez nich.

Nejlepší odpověď
rynek878

Tak na toto mohu odpovědět pouze jedno,vždy jsem razil heslo,když můžeme být dva na milování,tak bychom měli být dva i na to ostatní,proto jsme přeci pár,no ne?

Další odpovědi
kropitko

Až na ten sex ano,nedokážu si představit,že bych to dělala,kdy si partner zamane.

Toruk

Ten psycholog měl pravděpodobně na mysli, že toto jsou očekávání většiny mužů- ať vědomá, či podvědomá- což samozřejmě není uvažování všech. Ano, je možné, že většina mužů takto uvažuje, pakliže je většina lidí spíše sobecká, než obětavá. Potom by podobně mohlo platit u žen, většina očekává od chlapa peníze, rozmazlovaní apd. Zase platí, že většina nejsou všichni. Co mě se týče, řídím se heslem „co nechceš aby ti činili druzí, to nečiň ty jim“ – tedy nikoho nevyužívám.

Nuk nuk

Myslím si, že minimálně podvědomě toto očekává od své partnerky každý muž. Rozdíl je spíše v tom, jak se ke svým očekáváním postaví, a jakým způsobem je dává své ženě najevo, a také nakolik je sám ochotný třeba trochu přispět k tomu úklidu a tolerovat skutečnost, že dnešní žena nemá tolik času, jako její předkyně v dřívějších dobách.
Celé to totiž pramení z přirozeného postavení muže v rodině. Ještě donedávna byli muži povinni živit rodinu (nejen děti, ale i ženu) a zajistit ji tak, aby se měla co nejlépe. Pokud toho nebyl schopný, byla to jeho chyba a pro jeho rodinu katastrofa. Žena měla na starosti domácnost, tedy drobné, ale prakticky stejně namáhavé práce. Obojí bylo naprosto přirozené. Bohužel, dnešní doba se snaží tyto role anulovat, proto neuspokojujeme ani my muže ani muži nás.

BEAES

Partner sobec to možná očekává, ale rozumný muž to určitě vyžadovat nebude…nějaké ty body ženy určitě dělat musí,ale určitě to není pravidlem, uklizeno a navařeno určitě nemám vždy…to ostatní se mi zdá ujeté.

panenka

Na tohle bych mu odpověděla jediné,a to že ženy nejsou žádný robot a že by jim muži měly taky pomáhat na to jsou spolu aby si navzájem přeci pomáhali.

anonym

To neni psyholog,ale rozmazlenej mazanek a nebo si vzpomel na leta v komunismu,kdy tyto prednosti pro muze byla vysada soudruzek.

haniya

a co žena očekává od muže, to už tam neuvedl? jen tak pro porovnání.

GangstaHelper

  1. jak který, určitě ne každý
  2. většinou ano
  3. těžko říct, každému to dělá dobře, ale že by to vyžadoval? To by asi musel být už rozmazlený.
  4. Asi ano

Když partnerovi vyjdeme vstříc, způsobíme mu radost? Tak to je snad jasné, že ano.

iwetax

Nesouhlasím! Nebyl to náhodou Plzák? Ps. Když mi chlap bude dávat 200kč denně tak klidně budu vařit.