kapka

Souhlasite s mým návrhem na úpravu podmínek pro mazání otázek zdejšími uživateli? Mate jiný návrh? Napište ho. :)

Moje otázka mi sem byla vrácena, protože byla shledána nezavadnou. Ted se nachází někde na stránce 4. Což chápu, ze pro mnoho uživatelů není příliš atraktivní pozice. Ano mohu ji doplnit a posunout na první stránku, ale kdyby už doplněna byla, neslo by to. Už mi takto byla nekym skryta a pak vrácena druha nezávadná otazka. Cítím to jako nespravedlnost. Davam sem mail, který jsem poslala adminum. Vítám připomínky.

Odeslany mail adminum:
Dobrý den, mám připomínku k pravidlům na serveru Odpovědi.cz. Od určitého počtu bodů může kterýkoliv uživatel skrýt jakoukoli otázku, i nezavadnou. Vy otázku posoudite a případně vrátíte, jenže ji odkryjete na jejím původním místě. Mezi tím přibývají další otázky. Takže otazku , která pro nic za nic ležela mnoho hodin někde v šuplíku, pak už nevidí tolik uživatelů, jako kdyby zůstala celou dobu viditelná na první stránce. To je hodně diskriminační pro tazatele, který se ani ničím neprovinil. Zatímco mazatel není za svoje špatne rozhodnuti nijak potrestán. Může to byt velice dobře zneuzitelne v soukromých půtkách, ke kterým na odpovědích dochází. Tazatel se ani nedozví, kdo je mazatel. Ten tedy muze řádit bez jakéhokoli postihu. To, ze dosáhl určitého poctu bodu, nevypovídá nic o jeho morálních kvalitách.
Navrhuji, aby mazatel, který smaže otázku neoprávněně, buď z neznalosti kodexu, z rozmaru nebo nějaké zášti k tazateli, byl potrestán odebráním možnosti mazat po určitou dobu. Pokud se tak stane třikrát, bude mu tato moznost odebrána trvale. Touto selekci by zde zůstali jen soudní lide s oprávněním skryt zavadne otázky. S pozdravem uzivatelka kapka.

Nejlepší odpověď
gecco

Souhlasím…
😉
Ještě lepší by byla ´přídavná´ varianta – vytvoření seznamu skrytých otázek (jen ´hlaviček´, bez možnosti rozkliknutí) s nickem mazatele a jeho odůvodněním.

Další odpovědi
anonym

Kapko, jseš tady už dosti dlouho, abys věděla, že i takové návrhy bývaly mazány, které jsou určené pro adminy. Tady si můžeme napsat své zbožné přání, souhlasit či nesouhlasit, ale opět tady rozhoduje admin, ne-li majitelé stránek.

zzzlatokopka

Kapko souhlasím, já už dlouhodobě upozorňuji na to, že to tajné mazání jen snižuje úroveň těchto stránek.

Ať se maže, ale ať je vždy místo otázky uvedený ten, co optázku smazal. Pokud smaže více otázek bezdůvodně (důvodem není jeho osobní mindrák), tak ať mu je možnost mazat odebrána.

S mým prvním profilem, kde mám možnost mazat, jsem smazala snad tři otázky jedna ta byla opravdu sprostá, a pak reklamy na půjčky.

Také je potřeba aby se neprávem smazaná otázka zařadila po vrácení na první stranu, tu čtvrtou fakt moc lidí nečte.

Mazal smaznul i otázky z práva
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bylo-nutne-smazat-otazky-z-kategorie-pracovniho-prava-pracovni-neschopnosti-a-pracovnich-urazu

www

Jak píše barbakan, už tu obdobných návrhů bylo plno a náš souhlas/nesouhlas není pro adminy rozhodující. Je to pouze věcí správce/majitele a ten řeší mimo jiné také to rozhodující – zisk.
Podle mého názoru by se radikálním zásahem do odstraňování nesmyslných, chatovacích ap. otázek či ‚neotázek‘ celkem dost markantně snížil smysl a hlavní účel těchto stránek.
Všichni máme dvě možnosti: souhlasit s pravidly, nebo jít jinam a mně osobně stávající systém nevadí.

zjentek

jseš dobrá, tohle je fér ..to je hodně fér!
Doplňuji:
gecco: to je úplná zbytečnost ..co když tam bude seriózní hlavička, můj nick mazatele a tý sprostý sračky v podotázce, co tam kdo nablil, pak nebudou vidět? Kdo bude za špatnýho potom?
Mimochodem, já tady ještě nikomu otázku nesmazal a to připomínám, že zítra, nejpozdějc pozítří su zlatej ..takže to je jasnej důkaz, že tady od února 2013 ještě nikdo pořádně „neblbnul“ ;o

anonym

Souhlasím s Kapkou a ještě bych doplnil,že ten kdo tu otázku skryje a pak se ukáže ,že neprávem,kdy je teda otázka vrácena,tak aby mu bylo odebráno 100 neli více bodů z jeho nicku.

marci1

Možná by bylo nejlepší, aby uživatelé neměli možnost mazat otázky a odpovědi. Mazání by mohl provádět jen admin. Ubylo by tu dotazů na toto téma a mohly by se řešit otázky, které by mohly tazatelům opravdu pomoci. Odpovídající věnují svým odpovědím energii a čas a když někdo smaže otázku, jsou fuč i odpovědi. 🙂

postcd

nápady jsou to určitě dobré, pochybuji ale že bude ochota něco takového doprogramovat, třeba se mýlím

Dochy

Částečně souhlasím. Myšlenka na seznam „smáznutých“ (gecco) dotazů se mi také líbí (chtělo by to dopilovat)
Ale ten blok „3× a dost“ bych přepracoval. Něcojiného je, když někdo blokne 3 otázky celkem a zbytečně a něco jiného člověk co je tu denně, těch otázek bloknul už 100 a se 3 se holt netrefil do vkusu adminů. (A těch otázek co si smazání zaslouží tu občas bývá opravdu hafo. Zvlášť když nějaký uživatel chytne ublížený mindrák)

ivzez

Souhlasím.
Zvýšila bych počet smazaných otázek před blokací
mazání (skrývání) – tři mohou být málo.

Možná by nebylo od věci vrácenou otázku posunout na první místo,
„mazal“ by docílil opaku, než chtěl …

jjj123456789

souhlas!

anonym

Toleratní cenzura vysokého čela?Proč ne?

mosoj

Pak tu může být jen gecco, protože jedině on je soudný.

kapka

Barbakane, taky jsem tu dost dlouho na to, abych věděla, ze už podnetum uživatel v minulosti admini vstříc vyšli. Třeba kauza kategorie aktuality a zábava. Vy byste si to mel pamatovat. Ale je to samozřejmě na adminech.

anonym

kapko, až ti admin odpoví na tvůj e-mail, dej nám vědět. Co tady už bylo napsáno nářků, stížností, námětů. nápadů, které mohly vnést pohodu na těchto stránkách, ale ne vždy vešly v praxi.

gecco

Barbakane – jóóó..

orwell

marci1: Váš návrh považuji za nejlepší. Nikdo by neměl (kromě admina) právo mazat mé odpovědi a otázky jen proto, že tu řádí o pár let déle. Silně to zapáchá „mazáckým šikanem“ známým z vojny. A pokud tuto možnost někdo má, mělo by být zřejmé, kdo tak učinil. Řádit jako mol v šatníku ze zálohy jsa nepoznán mi připadá i trochu zbabělé.

gecco

oewell → naprosto souhlasím…
Silně to zapáchá „mazáckým šikanem“ – je to tak…
Na druhou stranu – třeba je to politika majitele či Adminů – a do jejich názoru ´jim´ kecat nemůžem…
😉
Můžeme odejít jinam a nebo si založit fórum vlastní…
😉

gecco

Zjentku – k Doplnění – napíšeš to do zdůvodnění, např. „v textu otázky si tazatel utahoval nevybíravými výrazy ze všehomíra“…
😉