Souhlasíte s činností entomologické farmy v USA?

Na téro farmě je více jak 400 mrtvol lidí kteří k tomu dali souhlas. Souhlasíte s tím vy?

Souhlasíte s entomologickou farmou v USA?

______
Gecco – Podle hmyzu a larev na mrtvé oběti lze zjistit, jak dlouho je mrtvá s přesností na den a někdy denní dobu.

Nejlepší odpověď
annas

Farma se jmenuje tzv. Body farm = farma na mrtvoly.

"Farma vznikla v sedmdesátých letech. Zakladatelem byl jistý profesor Bass, který chtěl vytvořit praktickou výuku jak pro studenty místní univerzity, tak pro policejní techniky. Původně se jednalo spíše o projekt čistě antropologický (studium kosterních pozůstatků, kdy se pro kriminalistické účely určí, zda se jedná o kostru muže nebo ženy, orientační stáří, možná zranění, která později mohou vést k identifikaci neznámé mrtvoly atd.).

Později se začali přidávat forézní entomologové (vědci zabývající se hmyzem, pro které se Farma stala ideálním cvičištěm. Dnes je zaměřena na obě oblasti. Kromě výcviku místních policejních složek zde probíhá i cvičení federálních agentů.

Forenzní entomologie je jedním ze speciálních oborů kriminalistiky. Dalo by se dlouze diskutovat, zda patří do klasické kriminalistiky (jako například daktyloskopie nebo balistika), nebo se jedná o hraniční obor, který má blízko jak ke kriminalistice, tak k biologii, ale i soudnímu lékařství.

V našich základních učebnicích kriminalistiky bychom ji hledali marně – přece jen se jedná o velmi specializovanou oblast, která vyžaduje vzdělání v oboru biologie se specializací na entomologii." atd.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/far­ma-na-mrtvoly-podivejte-se-co-dokazi-brouci-a-slunce-s-lidskym-telem-1mp-/tec_technika­.aspx?c=A080610­_170447_tec_techni­ka_fur

Domnívám se, že tato činnost je prospěšná, ať souhlasím či nesouhlasím, protože je možné určit čas úmrtí, a tak „rozbít“ alibi údajného vraha. Několikrát byl dopadený skutečný vrah, jak je možné zjistit v odkazu.

Další odpovědi
Emefej

Farma bude fungovat i bez mého souhlasu.

Quimby

Samozřejmě, pokud vím tak to slouží k výzkumu posmrtných procesů v těle, například pro lepší pochopení a určení příčiny a doby smrti člověka.
Navíc bych řekl, že každý má právo nakládat se svým tělem jak uzná za vhodné a toto mi přijde jako dobré využití. Ovšem místo toho jít darovat orgány by mohlo být ještě o něco prospěšnější :)

gecco

WTF???
____________
Jak souvisí entomologie s lidským kadáverem???
___
Voni ti souhlasníci byli hmyzem zežraní???