Souhlasíte s tím, aby bylo zavřeno o svátcích ve velkých prodejnách?

To se vám to kecá drape a mosoji,když sedíte doma na…,škoda že nemáte v rodině prodavačku.

Nejlepší odpověď
mosoj

Výpotek sněmovny. Mně je to šumafuk. Nicméně řada zaměstnanců půjde dělat inventury, skládat zboží, uklízet. Na to sněmovna ani nevzdechla. Nesmí se jen prodávat !!!

Další odpovědi
Slecna 007

Podle mně je to zbytečné vměšování do podnikání. Prodavačky snad mají určitý počet hodin a práce ve svátek je honorována lépe. Pokud s tím prodavačka souhlasí, pak to snad není problém. Je možné, že někdy se stane, že jde do práce, když se jí to nehodí, ale to snad my všichni. Taky to znám, že musím zůstat déle, nebo jít o víkendu, protože je třeba něco dodělat. Maximální počet přesčasových hodin je regulován zákoníkem práce.

Osobně mi je jedno, že se někdy zavře. Nakupuji několikrát měsíčně a nezáleží mi na tom, zda jsou velikonoce, anebo úterý. Pečivo koupím v krámku na rohu. Do podnikání by se stát neměl tolik vměšovat.

dubraro

Nesouhlasím. Jsem v práci od nevidím do nevidím a nakoupit si mohu jedině v noci nebo o volném dnu.

briketka10

Myslela jsem si, že je to naopak a Globus tady bude mít otevřeno,
ale blbost. Právě ten je zařazen mezi ty obchody, které jsou metry
větší, tak bude zavřeno a to mě mrzí. Jinak mám co jíst a kočičák
taky :))
.............­.............­.........
Byla jsem prodavačkou 16let a taky pracovala za komančů v sobotu.
Pak už i každé svátky a to mi dost vadilo, protože každá z kolegyň se
vždy vymlouvala na rodinu, děti, nemoc, zájezd na hory a já to pokaždé
odskákala.
Teď mám plný důchod, ale ty lidi v prodejnách lituju jsou, jako automaty.
Zákazníci se k nim neumí chovat. Chodím do Globusu dlouho už mě znají
a jsem k nim taková, jako oni ke mě :))

Mc Merkurion

… a prodavačka je nadčlověk? dělám tento celej víkend včetně svátku, v nepřetržitým provozu a víkend byla kolikrát jediná možnost si nakoupit, a jestli se jim to nelíbí, mají dělat něco jinýho … toť můj názor …

… a jen tak mimochodem, zákaz se týká prodeje velkých prodejen, takže, když budu mít deset malejch obchůdků, a v každym prodavačku, tak tyto maj peška >>> záleží na mně, jestli půjdou do práce či nikoli, takže když zákaz, tak snad pro všechny, to je demokracie? a nevím proč by ve svátku měli lidi chodit do hospod, měli by bejt doma u rodin, takže zavřít i hospody, a když nikdo nikam nepůjde, budou všichni doma, tak na co doprava, ta taky přece nemusí fungovat…

marci1

Odpověď není jednoduchá. Že bude zavřeno mi nevadí. Nejlépe by o tom měl rozhodovat majitel, ale ten samozřejmě by chtěl, aby bylo otevřeno, aby byly tržby.
Někteří zaměstnanci to vítají, jiní ne. Ale samozřejmě bude výhodou, že zaměstnanci budou se svými rodinami a mohou si svátek spolu užít. 🙂

iceT

Nuž, mě je to jedno, bez čerstvého pečiva vydržím, a pokud někdo ne, jeho problém.
Na druhou stranu, pokud prodavačky mají mít volno o státních svátcích,proč ne i ti, co jsou ve službě neustále…doktoři, hasiči, policajti…
Jinak budu stále přesvědčena o tom, že kdo si jednou vyzkouší jakoukoli práci, jež se rovná službě zákazníkům, hned se jeho názor na toto změní.

zvonisek

Nesouhlasím, ale nic s tím neudělám

suaeda

Ano. Souhlasím, aby o svátcích byl v supermarketech klid. Na západě kde jsem byl, mají zavřeno nejen všechny svátky ale i neděle. Lidé s tím počítají a nakoupí si dopředu, nebo případně v malých krámcích, které provozují cizinci. U nás budou Vietnamci mít pravděpodobně také otevřeno. Před lety bylo i u nás v neděli zavřeno a nikomu to nevadilo. Nebo si myslíte, že prodavačky, které dostávají plat od 9 do 12 tis. čistého, a mají většinou malé děti, jsou na tom dobře? Pokud si někdo myslí, že mám špatný názor tak je třeba, aby si to šel zkusit.

Drap

Proč ne? Je mi to úplně jedno.
Neni důležité zda máme, nebo nemáme v rodině prodavačku. Měl jsi do otázky uvést, ať odpovídají pouze ti, co mají v rodině prodavačku. Myslím, že neni čeho se obávat. Každý ze zaměstnavatelů využije časového fondu svých zaměstnanců, tak budou mít odpracováno stejně hodin, jako kdyby bylo o svátcích otevřeno. Pokud mu budou zaměstnanci přebývat, tak někoho propustí. S tím se ale dnes musí stále počítat.
Argument, že budou nízké tržby je myslím zanedbatelný. Nenakoupí zákazník dnes, nakoupí zítra. Pokud si někdo zajde pro pečivo ke konkurenci, nebude to mít velkého významu.
Jinak si osobně myslím, že i prodavačky by měly být třeba na Vánoce společně se svými dětmi ne v prodejně.

orwell

Kdybych mohl, nechal bych to na pracovnících uvažované prodejny, aby si sami rozhodli, co je pro ně výhodnější. I prodavačky mají právo věnovat se o svátcích své rodině, zejména malým dětem. Důsledkem ale bude patrně nižší výdělek, což může být pro některé rodiny nepřijatelné. Jejich platy jsou i tak nic moc a tuhle práci bych vydržel dělat tak maximálně pár dní, než bych se zastřelil. Když vidím chaos a nervy u pokladen před Vánoci a i někdy jindy, nedivil bych se, kdybych se jednou ve zpravodajství dozvěděl, že někde nějaká prodavačka vytáhla střelnou zbraň a pokropila to tam.

Kiti

Jen pro info, jsem prodavacka. A je dobre, ze bude zavreno. Stedry den by taky mohlo byt cely den zavreno. Ze by obchody prisly o trzby se mi nezda, dnes to tu praska ve svech, aby zitra doma nikdo nezemrel hlady. Jenom bych to rozsirila na vsechny prodejny, metry nemetry.

yuko

Ti, co drive nadavali, ze ani o svatcich nemaji volno, tak snad maji radost.
Chodit do obchodu neni moje hobby, natoz o svatcich ci v nedeli. Ale pokud se to casem dotkne i nedeli, pak by mela byt vzdy moznost, aby nektere mensi obchody otevreny byt mohly. To by prave mely byt soukrome obchudky.

ivzez

Já se spíš divím, že to muselo být upraveno samostatným zákonem.

Zákoník práce stanoví, v jakých případech, z jakých důvodů může
zaměstnavatel nařídit práci o víkendech nebo ve svátek, (zisk takovým
důvodem není) stačilo trvat na dodržování ZP.

Samozřejmě, že existují profese a provozy, které se zastavit nemohou,
ale obchody – obzvláště nákupní centra – takovými provozy nejsou.

Prodavačkám samozřejmě volno přeji.

Šidlo

toto perfektne dopĺňa otázku ,,prečo sú češi stále nespokojní?"

  • tú predavačku niekto v práci vydiera, aby pracovala cez sviatky?
  • šikanujú ju nadriadení?
  • porušujú pracovnú zmluvu/zákony?
  • sľubujú jej benefity a potom ich nesplnia?

na toto je inšpektorát práce alebo výpoveď.....svoj­právny človek vie, na čo sa používajú

v tomto by mali byť slobodné podmienky, lebo štátne sviatky sú založené na národnom či náboženskom základe, takže menšiny a prisťahovalci k nim majú nulový vzťah – ale dane platia, takže ignorovať vianoce či vznik republiky a otvoriť svoj podnik je ich právo.....budú mať prázdno.....ich problém

petaklimsu

Nadnárodní řetězce si zvykli nás kasírovat i o víkendech i svátcích a my ji s jásotem využíváme a zvykli jsme si na to. Že v jejich domovské zemi to není možné je jejich tak trochu morální problém, ale asi ne dost velký. Podle mě je to věc každého obchodníka, zda otevře, nebo ne. Krávy v kravínech na svátky nehrajou a chcou žrát a musej k nim lidi. Z důchoďáků taky staříky nevyženou na ulici, ať si něco seženou. Nemocnice, hasiči, policie, zimní údržba silnic to stejné. Je to jen pokus vychovávat lidi, tím, že jim odepřeme jednu ze svobod, zaštítěný tím, že prodavačky chuděrky by měly mít volno. A co výše uvedení ostatní? To nejsou lidi?

zjentek

Prosím nepřipomínat zde PEKLO, které jsem dnes v souvislosti se zítřejším „zavřeno“ na pozemních komunikacích v jinak poklidný čtvrtek zažil!

anonym

Ano,souhlasím,ty prodavačky si potřebují také odpočinout a také souhlasím s tvojím doplněním otázky.
Lidé mají mít o svátcích klid a né prodávat nebo nakupovat v marketech!!

jirka F

Ano určitě prodavačky si také potřebují odpočinout.

tobby

Souhlasím.

lenkasvob

Pochybuji, že dělají ve svátek inventůry, když musí platit 100% příplatek. Spíš jde o to, že celý zbytek rodiny má volno, a nemůžou být spolu. Nikde není řečené, že se zákon vrátí zpátky a obchody ve svátek otevřou. Naopak povinnost zavřít se může rozšířit už od 100 metrů čtverečních. Třeba na poště měli ve svátek volno a v sobotu museli do práce, takže žádný prodloužený víkend. Co z toho mají, když nemůžou po cestě z výletu nakoupit?

kačenkadivok

Já souhlasím, aby byly veškeré obchody o vánočních svátcích zavřeny, protože i zaměstnanci velkých supermarketů mají právo být se svojí rodinou

mosoj

Ping Pong: Celý život jsem dělal v přísně nepřetržitém čtyřsměnném provozu. Prostě dělalo se v noci, dělalo se na štědrý den odpoledne, na silvestra v noci no prostě pořád. Můžu ti říct že takový odchod od rodiny na štedrý den na odpolední směnu nebylo nic příjemného.
Co ty ostatní v takovýchto provozech, elektrárny, hutě, lékaři, vojáci, policisté, hasiči. Co ty na to. Jak vidíš o žádnou spravedlnost nejde. Jenom ti prodavači přijdou o příplatky.

anonym

mosoj,tím mě neoblbuj.Vím přece,že bez toho co píšeš se neobejdeme,ale chodit nakupovat žrádlo,chlast o svátcích je tak trochu na palici.

mosoj

No asi to bereš za špatný konec. Co ti je potom kdy já budu nakupovat. Zbytečná péče. O tom tvoje otázka ale nebyla. Říkáš že sedím na pr… . Je mně 70 let jsem v důchodu a jsem OSVČ – podnikám. Když přijde zakázka na neděli jdu v neděli.

anonym

Chamty chamty chamty nebo podporuješ rodinu,aby nemusela v neděli i svátky do práce?Pokud chodíš v 70 pracovat je zcela jisté že jsi celý život toho moc nenadělal( rukama)

Slecna 007

Tak o tom, co budu dělat o svátcích, bych si ráda nadále rozhodovala sama. Co je komu do toho, zda budu v krámu nakupovat žrádlo, anebo v safari na trampolíně?

anonym

Tak vidíš,ty si rozhoduješ sama a co kdyby si také prodavačky sami rozhodovaly co budou dělat o svátcích?Jen si pozor ať ti ten rohlík na trampolíně nezaskočí.

Slecna 007

Ale prodavačky mohou rozhodovat o svém volnu. Stačí, aby zaměstnavatel dodržoval zákoník práce a není třeba speciálních státních regulací. Prodavači může nařídit práci o víkendu pouze ve výjimečných případech, nebo se s ním dohodnout. Dohoda předpokládá dobrovolnost obou zúčastněných stran. Zřejmě se také předpokládá schopnost umět přečíst si zákoník práce.

Máš manýry jak ze starých dob. Ta potřeba regulace, kontroly a „doporučení“ ohledně časů nákupů a co dělat se svými rohlíky. Despekt k pracujícímu člověku o víkendu viz. mosoj.

BTW oba rodiče celý život pracovali v nepřetržitém provozu. Sama jsem pracovala roky na směny a o víkendu mám své odpracováno.

anonym

… Stačí, aby zaměstnavatel dodržoval zákoník práce a není třeba speciálních státních regulací. …chácháchá.

Více netřeba.

Mc Merkurion

ping-pong: …moc se neraduj, vo prodavačky tady vůbec nejde: „Norma má umožnit prodavačům a prodavačkám být doma s rodinami. Paradoxně ale řada z nich bude stejně muset do práce. Na svátky jsou totiž běžně plánovány například inventury. Na ty už se zákon podle ČOI nevztahuje.“
…čoi…

Mc Merkurion

Slečna007: … jak vidíš, někteří se cítí být kompetentní a rozhodovat za nás …

Slecna 007

🙂 Ano, všichni povinně do průvodu s mávátky …

Mc Merkurion

…a když jsem jindy v práci, tak si kvůli tomu budu brát dovolenou? na palici jsi leda tak ty … jestli pak víš, že třeba pekaři nastupujou už v něděli, nebo třeba na nový rok, aby druhej den ráno bylo čerstvý pečivo >>> to když mluvíš o tom žrádle …