vita

Soudni znalec před nebo po rozvodu???

Mama s manželkou drustevni byt 3+1+L. Chtel bych informaci jestli je možne prodat byt před rozvodem a pokud ne tak jak je to se soudnim znalcem???Dik

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud se oba dohodnete, tak byt můžete prodat i před rozvodem. Majetkově se vypořádat můžete i po rozvodu.

Nechápu jak to myslíte se soudním znalcem. Pokud máte na mysli, že by znalec určil cenu bytu a jeden z manželů by vyplatil podíl toho druhého, tak znalce si můžete zvolit sami, pokud s ním budou obě strany souhlasit. Pokud se na znalci nedohodnete, tak by vám jej přidělil soud.

Pokud mohu doporučit, tak místo znalce si přizvěte realitního makléře, který za mnohem levnější peníz stanoví cenu vašeho bytu. Jednoho realiťáka ať si přizve manželka, jednoho manžel a ze dvou výsledných cen (protože jeden to bude chtít mít co nejlevnější a druhý co nejdražší) udělejte průměr a to bude reálná hodnota bytu.