Anonymní :)

Jak zažádat o soudní zákaz přiblížení?

Dobrý den, potřebuji poradit co potřebuji, případně co je nutné k soudnímu zákazu přiblížení. Jedná se o mého otce,který mě zneužíval.Dnes už mám vlastní rodinu a malou dceru, bojím se aby někomu z nás neublížil. Je nějaká organizace,kde by mi s tímto pomohli??
Doplňuji:
A jak na jak podat soudu zadost?? Vubec nevim, jestli na to mam pravo a co zaridit. Mam posttraumatickou poruchu..coz zjistli soudni psychologove.­.pomuze to??

Odpovědi
Drap

Jedině soudní příkaz. Nikdo jiný to nařídit nemůže.

gecco

Můžeš se obrátit na právníka – zda současné jednání tvého otce zakládá důvod pro podání trestního oznámení.
Pokud ano (např. stalking), podej TO – ale budeš muset závadové jednání otce nějak doložit.
Pokud ne, nikdo s tím nic dělat nebude (proč taky, že? – když otec problémy nedělá).

Renata 25

Dobrý den,měla bych prosbu .. mám nezletilého syna . A nepřeji si aby se jedná nejmenovaná osoba přibližovala a stýkala se s ním. Chci se zeptat zda je nějaká možnost zabránit styku . Děkuji moc