Avatar uživatele
Registrovaný

Soud u rozvodu výživné rozvedené manželky nepřiznal, jak NYNÍ formulovat výživné manželky v dohodě?

Manžel nyní s výživným manželky souhlasí, ale již není možné sepsat DOHODU V PŘÍPADĚ ROZVODU, když máme již po rozvodu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Omlouvám se, ale mám mírný zmatek v pojmech.
Pokud jste měl(a) na mysli toto:
- rozvedená manželka žádala na exmanželovi výživné (na sebe) dle ustanovení § 92/1 (viz zdroj)
- soud tento návrh neschválil
- exmanžel však později s návrhem souhlasil

...tak pak není vůbec podstatné, že soud původně návrh neschválil.

Důležité je, že se exmanželé DOHODLI (nejlépe písemně). Soud příjde na řadu až později až exmanžel tuto dohodu přestane dobrovolně plnit, tak pak může exmanželka podat návrh k soudu, který rozhodne zda na výživné bude mít i do budoucna nárok.

Zdroj: http://www.zakonycr.cz/seznamy /094-1963-sb-zakon-o-rodine.ht ml

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.