Avatar uživatele
skorcovaz

Soud o Vás bez Vás? Co s tím máme dělat? Prosím, poraďte..

Přítel rád cca 4 roky zpátky jel 2× metrem bez jízdenky a při tom ho pokaždé vymáknul ervizor a pokaždé dostal pokutu 1000,– Kč.. Časem na to zapomněl a vzhledem k tomu, že se mu již nikdo skrz toho už neozval, myslel, že je to již promlčený.. Přednedávnem mu ale přišel dopis, že má uhradit nějaký firmě z Brna cca 1000,– Kč, za soudní poplatky a když do té firmy volal, o co se jedná, řekli mu, že jsou vymahatelé, zplnomocněni dopravcem a na soud ho dali, že nezaplatil dopravci 18000,– Kč (2× pokuta + penále) a že splátkový kalendář není možný a musí to uhradit vše naráz.. Proč ale ho nekontaktovali na trvalém, ani přechodném bydlišti? To čekali, až bude dluh takhle velikej? Co teď s tím? 18000,– Kč zrovna teď naráz dát nemůžeme..!
Doplňuji:
To „rád“ tam být nemělo, původně byla věta formulována: ..ráda bych se zeptala.. sle pak se i to nehodilo, tak jsem to přepsala.. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4933 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jediné o co se můžete pokusit,je domluvit se na splátkách. Nic jiného mě nenapadá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Váš přítel není jediný kdo takto dopadl.Je to tak.Jeden můj známý to měl podobné.Ale pozor až Váš přítel vše zaplatí,tato firma mu možná pošle znovu upomínku že nic nezaplatil.At si schová veškeré doklady o zaplacení!Dávejte si na to pozor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Každá rada velmi drahá.S tím,obávám se, nepůjde nic udělat,bohužel vím,o čem je řeč.
Mně přišly rovnou exekuční výměry.BUM! To byla síla. Už se pomalinku přestávám bát pošt. schránky. Ale nikdy se už na ni nebudu křenit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když přítel rád jezdil metrem a určitě i jinou MHD na černo ,tak dopravce rád z něj vymůže peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Bohužel. Jak píší ostatní. Zbývá jen zaplatit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek