skorcovaz

Soud o Vás bez Vás? Co s tím máme dělat? Prosím, poraďte..

Přítel rád cca 4 roky zpátky jel 2× metrem bez jízdenky a při tom ho pokaždé vymáknul ervizor a pokaždé dostal pokutu 1000,– Kč.. Časem na to zapomněl a vzhledem k tomu, že se mu již nikdo skrz toho už neozval, myslel, že je to již promlčený.. Přednedávnem mu ale přišel dopis, že má uhradit nějaký firmě z Brna cca 1000,– Kč, za soudní poplatky a když do té firmy volal, o co se jedná, řekli mu, že jsou vymahatelé, zplnomocněni dopravcem a na soud ho dali, že nezaplatil dopravci 18000,– Kč (2× pokuta + penále) a že splátkový kalendář není možný a musí to uhradit vše naráz.. Proč ale ho nekontaktovali na trvalém, ani přechodném bydlišti? To čekali, až bude dluh takhle velikej? Co teď s tím? 18000,– Kč zrovna teď naráz dát nemůžeme..!
Doplňuji:
To „rád“ tam být nemělo, původně byla věta formulována: ..ráda bych se zeptala.. sle pak se i to nehodilo, tak jsem to přepsala.. :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Jediné o co se můžete pokusit,je domluvit se na splátkách. Nic jiného mě nenapadá.

Další odpovědi
ten který je

Váš přítel není jediný kdo takto dopadl.Je to tak.Jeden můj známý to měl podobné.Ale pozor až Váš přítel vše zaplatí,tato firma mu možná pošle znovu upomínku že nic nezaplatil.At si schová veškeré doklady o zaplacení!Dávejte si na to pozor.

anonym

Každá rada velmi drahá.S tím,obávám se, nepůjde nic udělat,bohužel vím,o čem je řeč.
Mně přišly rovnou exekuční výměry.BUM! To byla síla. Už se pomalinku přestávám bát pošt. schránky. Ale nikdy se už na ni nebudu křenit.

anonym

Když přítel rád jezdil metrem a určitě i jinou MHD na černo ,tak dopravce rád z něj vymůže peníze.

ReHu

Bohužel. Jak píší ostatní. Zbývá jen zaplatit.