Markétaa

soud o nenarozené dítě

dobrý den, chtěla jsem se zeptat. S přítelem a zároveň otcem mého dítěte jsem se rozešla. Mě by zajímalo zda musím u soudu zažádat o svěření do péče. a kdy, jestli ještě před na rozením nebo po narození. nebo jak to bude se střídáním s jeho otcem. a jaké mám šance u soudu jako matka co kvůli těhotenství přerušila školu, žije se svojí rodinou. když přítel nepracuje a je zajištěn jen svojí rodinou. děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Z vaší formulace, že se jedná o přítele, vyvozuji, že zřejmě nejste manželé.
Tudíž stanete se regulérní svobodnou matkou, kde o nic žádat nemusíte, to se děje jen při rozvodu, kdy se za otce automaticky ze zákona považuje manžel.
Daleko důležitější ve vaší situaci je vyzvat otce o prohlášení otcovství a po narození podat návrh na stanovení výživného (kde pohledávky syna bez příjmu, přecházejí i na jeho rodiče).

Další odpovědi
Alesh

Samozřejmě až po narození. O svěření do péče rozhoduje soud a takhle malé dítě v kombinaci s naším feministickým soudnictvím a obecným územ, rozhodně svěří dítě matce. Pokud tedy není nějaká brutální alkoholička, feťačka apod.

anonym

Nahlasite po narozeni otce ditete. Ten bude zapsan v rodnem liste. S nim se pak , pokud se spolu nedomluvite budete muset setkat u soudu , kam si prdtim zazadate o urceni vyzivneho. Ale uz ted se ptat na to , jak to bude se stykem – otce s ditetem je predbezne. Mimi budete dlouho kojit a vse ukaze cas. Jeste toho mate hodne prd sebou , tohle reste , az to bude aktualni. -iv-